strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2015    

55 lat minęło

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie, o gali w Operze, konkursach 55-lecia i… plecakach satelitarnych.

Przygotowujecie się do finału obchodów 55. urodzin ośrodka telewizji szczecińskiej.

Rozpoczęliśmy obchody jubileuszu telewizji w Szczecinie w kwietniu b. roku na uroczystej gali, która odbyła się w naszym studiu przy ul. Niedziałkowskiego. Finał uroczystości będzie miał miejsce 21 grudnia w odnowionej Operze na Zamku. Dodam, że otwarcie „nowej” Opery na Zamku transmitowaliśmy niedawno na żywo w TVP Szczecin. Gala finałowa jest dedykowana przede wszystkim pracownikom i współpracownikom telewizji szczecińskiej, którzy w ciągu tych 55 lat wnieśli swój wkład twórczy w rozwój szczecińskiego ośrodka. To również świetna okazja, by spotkać się w tak licznym gronie i porozmawiać mniej oficjalnie. Zbliża się okres świąteczny i mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie miało taki właśnie firmowy, ale także rodzinny charakter.

O ile wiem, finałowej gali towarzyszyć mają również konkursy.

Pierwszy z nich - konkurs rysunkowy adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Najlepsze rysunki, w których uczniowie przedstawiają swoje wyobrażenia na temat telewizji szczecińskiej, zostaną nagrodzone na gali, a także posłużą jako ilustracje do kalendarza TVP Szczecin na 2016 rok, który zamierzamy wydać. Drugim konkursem jest plebiscyt na osobowość telewizyjną 55-lecia. Organizujemy go wspólnie z redakcją „Głosu Szczecińskiego” oraz „Głosu Koszalińskiego”. O tym, kto wygra ten plebiscyt, zadecydują telewidzowie i czytelnicy regionalnych gazet. Rozstrzygniemy też konkurs na najlepszy program 55-lecia. Od kilku miesięcy trwa głosowanie. Dziś mogę jedynie powiedzieć, że na prowadzeniu znajduje się jeden z telewizyjnych programów satyrycznych oraz jeden z lubianych programów informacyjnych. Dodam jeszcze, że chcemy wydać płytę DVD, na której znajdą się fragmenty najciekawszych naszych programów. Przedstawimy na niej także osoby, które najbardziej lubią i poważają nasi telewidzowie; zarówno te, które tworzyły telewizję szczecińską, jak i te, które zapadły najbardziej w serca i pamięć mieszkańców Pomorza Zachodniego. Zależy nam przede wszystkim na widzach, by czuli, że Telewizja Szczecin jest ich telewizją.

Przejdźmy do dnia dzisiejszego telewizji. Planujecie nowe programy przygotowane przez TVP Szczecin.

Przede wszystkim będziemy kontynuować nasze programy cieszące się uznaniem telewidzów. Mam tu na myśli jedyny w Polsce program morski „Wiatr od morza”, program dla seniorów pod nazwą „Klub srebrnego włosa”. Klub ten już niebawem będzie miał swoją siedzibę nie tylko na ekranie, ale w rzeczywistości, w budynku telewizji szczecińskiej. Będziemy tam spotykać się z sympatykami tego programu raz w miesiącu. Chcemy w przyszłym roku więcej spotykać się i rozmawiać z ludźmi z doświadczeniem, którzy wiele w swoim życiu przeżyli. A mówię to dlatego, że na październikowym szczecińskim festiwalu European Film Festiwal obejrzałam niedawno film o festiwalu Woodstock. Zaimponowały mi osoby skupione wokół operatora Krzysztofa Kuźnickiego, które poraziły mnie swoją energią i witalnością pomimo bardzo dużego doświadczenia życiowego. Chcemy skupić wokół TVP Szczecin nie tylko młodych utalentowanych, ale także osoby młode duchem - bez względu na wiek.

Po sukcesie waszego porannego programu o zasięgu ogólnopolskim „Co niesie dzień” ma się pojawić nowy program ogólnopolski pt. „Telewizja nocą”, przygotowany przez wasz ośrodek.

Jest to nasz najnowszy projekt. Program będzie realizować znana reporterka telewizyjna Ewa Juchniewicz. Program ten poświęcony będzie różnym, często trudnym problemom ludzkiej egzystencji. Mam nadzieję, że będzie to prawdziwy hit. Ale sprawy telewizji to nie tylko sprawy programowe, ale również inwestycje. Rok 55–lecia będzie kojarzyć się z dalszą rozbudową technologiczną Oddziału. Jako pierwsi w Polsce otrzymaliśmy najnowocześniejszą reżyserkę dźwiękową w jakości cyfrowej. Dodatkowo niedawno wyposażyliśmy ośrodek TVP Szczecin w tzw. plecak satelitarny, który pozwala nam robić transmisje na żywo przy pomocy urządzeń mobilnych znajdujących się na wyposażeniu takiego plecaka. Dzięki temu można z każdego miejsca w regionie przesłać relacje telewizyjne do Warszawy, bez angażowania wielkich środków finansowych. Obsługa takiego plecaka nie wymaga dużej obsady osobowej. Dodam jeszcze, że w przyszłym roku wróci do TVP Szczecin nasz wóz satelitarny po remoncie, który będzie już wyposażony w sprzęt o wysokiej rozdzielczości HD. Tak więc w nowy rok spoglądamy z nadzieją, że nasza telewizja będzie technologicznie nowoczesna i dostarczy swoim widzom wartościowych pod każdym względem programów.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Włodzimierz Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088318