strona główna
  Perły Biznesu 2018: fotowoltaika z Selfy i Paweł Fornalski, prezes IAI S.A.

Znamy laureatów 15. edycji konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego organizowanego przez naszą redakcję

WIĘCEJ>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
"Świat Biznesu" nr 9-10/2011

  HOME    "Świat Biznesu" nr 9-10/2011    

Amber Baltic z fajerwerkami

Gdy powstał, na początku lat 90., był nadmorską enklawą luksusu. W ciągu dwóch dekad przez jego pokoje przewinęło się prawie 1,5 mln gości.

2 lipca gości imprezy urodzinowej powitali dyrektor hotelu Anna Marczak, Franz Jurkowitsch - prezes  firmy Waripex, która jest właścicielem hotelu oraz Jerzy Krogulec, prezes Warimpex Polska. Urodzinowy toast wznieśli m. in. przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z hotelem, a wśród gości pojawili się aktorka Joanna Bartel, senator Andrzej Person oraz mezzosopranistka Izabela Kopeć, która podczas afterparty w hotelowym klubie Plaża dała specjalny autorski występ „House Opera Diva”. Program artystyczny wieczoru rozpoczął lokalny zespół Funny Sunny Company, który ustąpił miejsca na scenie finalistom tegorocznej edycji X-Factor – zespołowi Avocado, który z kolei dał show na pięć męskich głosów. Kulminacją ich występu była piosenka „20 lat minęło”, która towarzyszyła wprowadzeniu dużego tortu w kształcie budynku hotelu.

- 20-letnia historia zobowiązuje. Chcemy utrzymać najwyższą jakość obsługi i doskonalić naszą ofertę. Jestem przekonana, że będziemy mogli świętować przyjęcie dwumilionowego gościa szybciej niż za kolejne 20 lat  – mówi Anna Marczak.

Właściciele hotelu planują na najbliższe lata nowe inwestycje. - Planujemy rozbudowę hotelu o centrum SPA na najwyższym poziomie. Rozpoczęliśmy też przygotowania do uruchomienia pierwszych w Polsce term, które będą na europejskim poziomie - mówi Franz  Franz Jurkowitsch.

Amber Baltic to czterogwiazdkowy hotel usytuowany w centrum Międzyzdrojów. Powstał w ciągu 14 miesięcy. Według wyliczeń hotelowej recepcji i kuchni, przez 20 lat z jego gościnności skorzystało ponad milion gości, którzy wypili ponad 23,5 ton  kawy i prawie 310 tys. litrów soków oraz zjedli 2,6 miliona jajek.

W hotelu znajduje się 191 pokojów i apartamentów – wszystkie z widokiem na morze i balkonami. W hotelu znajdują się dwie restauracje, trzy bary, kawiarnia, kręgielnia i klub nocny. W skład hotelowego centrum Spa & Wellness wchodzą dwa baseny, w tym jeden kryty, sauna oraz salon wellness, które oferuje różnorodne zabiegi, m.in. magnetoterapie, masaże czy kąpiele piwne. 10km od hotelu położony jest Klub Golfowy Amber Baltic, który właściciel hotelu sprzedał w tym roku nowemu właścicielowi. W hotelu znajduje się również centrum konferencyjne o powierzchni 497 m kw. Hotel jest zarządzany przez Vienna International Hotelmanagement AG - spółkę należącą do austriackiego holdingu Warimpex.

Amber Baltic Międzyzdroje ze swoim malowniczym położeniem  jest niezwykle atrakcyjnym miejscem nie tylko dla turystów, ale również dla producentów filmowych, telewizyjnych i fotografów. Już w 1995r. odegrał znaczącą rolę w kinowej produkcji „Młode Wilki”. Od 1996r. jest ważnym partnerem Wakacyjnego Festiwalu Artystów, w czasie którego jest domem i miejscem spotkań polskich celebrytów i uczestników festiwalu. Tuż przy hotelu znajduje się słynna Aleja Gwiazd z odciskami dłoni i autografami najbardziej znanych polskich gwiazd muzyki, teatru i filmu.

Hotel od samego początku angażuje się w kulturalne i sportowe życie Międzyzdrojów. Jest partnerem Gali Boksu Zawodowego i Summer Kite Festival oraz patronuje zespołowi tanecznemu Jantar. Sponsorował wiele wydarzeń muzycznych, m.in. Festiwal Muzyki Klasycznej.

mab

Fot. Franz Jurkowitsch kroi urodzinowy tort (M.Abkowicz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2806623