strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Aria na dwie ósemki

Połowa października stała się świętem szczecińskiej Opery. Z dwóch powodów: wystawienia „Traviaty” Giuseppe Verdiego w międzynarodowej obsadzie, a przede wszystkim oficjalnego otwarcia tymczasowej siedziby Opery na Zamku w namiocie przy ul. Energetyków.

Rozmach przedstawienia i muzyczny kunszt wszystkich wykonawców „Traviaty” nie podlega żadnej dyskusji - Opera na Zamku odniosła sukces. Czy jednak o sukcesie mogą mówić pomysłodawcy i konstruktorzy namiotu?  Nie dane nam było uczestniczyć w premierze, kiedy to wstrzymano ruch przy ul. Energetyków, by tramwaje i samochody nie zakłócały operowej sztuki. Wtorkowy spektakl ,dwa dni po premierze, na którym byłam dwa dni po premierze, niestety, zdominowały odgłosy ulicy.

Dziś można stwierdzić, że kontrowersyjna i szeroko komentowana lokalizacja namiotu przy dwóch głównych arteriach wylotowych z miasta, nie była pomysłem dobrym. Na nic ekrany akustyczne, skoro i tak dwie mijające się akurat "ósemki" potrafią zdominować nawet śpiew chóru, nie mówiąc o partiach solowych. Jak przeżywać dramat paryskiej kurtyzany Violetty i jej kochanka Alfreda skoro w tle słychać uliczny hałas? Nie sprzyja to przeżywaniu wielkiej sztuki.

Sama konstrukcja wzbudza pozytywne wrażenie. Namiotowy obszerny hol w nowoczesnym stylu, mini barek, serwujący wino i drobne przekąski oraz sala na sześćset miejsc były komplementowane przez szczecinian. Zresztą nie tylko - we wtorkowym przedstawieniu uczestniczyło wielu gości zza Odry zapewne zwabionych dziełem Verdiego i gwiazdami z Deutsche Oper w Berlinie.

(kel)

Fot. Jacquelyn Wagner i Yoseph Kang, soliści Deutsche Oper na szczecińskiej scenie (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044355