strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2013    

Awarie nad Bałtykiem

Konferencja „Awarie budowlane” organizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz szczeciński oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa cieszy się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku w dniach 21-24 maja  do Międzyzdrojów na 26. Edycję konferencji  przyjechało 525 uczestników, w tym goście z USA, Japonii i Niemiec.

Konferencja łączy ze sobą środowisko naukowców, wykonawców, projektantów oraz twórców prawa budowlanego – przedstawicieli ministerstwa infrastruktury oraz inspektoraty nadzoru budowlanego.
- Jest to forum dyskusji bardzo szeroko rozumianego  problemu bezpieczeństwa realizacji i użytkowania budynków – komentuje przebieg konferencji prof. Włodzimierz Kiernożycki, rektor ZUT. - Budować trzeba dobrze, szybko ale mądrze i bezpiecznie. Tego typu konferencje służą promowaniu kultury budownictwa.

W trakcie konferencji omawiano aktualne tematy z branży. Prof. Andrzej Ajdukiewicz wygłosił interesujący referat pt Kaskada błędów wiodąca do awarii – schody kaskadowe Stadionu Narodowego”. Gość z Uniwersytetu  Stanforda z USA  profesor Chaim Braun przedstawił problemy związane z  kontrolą ryzyka operacyjnego w elektrowniach jądrowych.
Bardzo interesujący referat „Awarie przy budowie II linii warszawskiego metra” wygłosiła w drugim dniu konferencji prof. Anna Siemińska – Lewandowska.

Po raz pierwszy odbyła się również specjalna sesja poświęcona budownictwu morskiemu w związku z realizacją największej na Pomorzu Zachodnim inwestycji jaką jest baza przeładunkowa paliwa ciekłego LNG w Świnoujściu, popularnie zwana gazoportem.

Komitet Organizacyjny konferencji pracował pod przewodnictwem dr hab. inż. Marii Kaszyńskiej, zaś Komitetowi Naukowemu przewodniczył prof. Kazimierz Flaga z Politechniki Krakowskiej.

(ak)

Fot. Konferencja „Awarie budowlane” cieszy się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem (Jerzy Undro).

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088293