strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2017

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2017    

Bank z Barlinka świętuje 70. urodziny

 Miliardowa suma bilansowa, kapitał łączny na poziomie 85 mln zł, ponad 200 pracowników i 19 placówek. GBS Bank to jedna z największych instytucji finansowych z siedzibą na Pomorzu Zachodnim.

Gospodarczy Bank Spółdzielczy, który w Barlinku działa od siedmiu dekad, dobrze odnalazł się w wolnorynkowej gospodarce po przemianach ustrojowych w Polsce.

- Z dwóch marnych i biednych placówek, w Barlinku i Pełczycach, posiadanych na początku lat 90., stworzyliśmy bank wielooddziałowy, dysponujący 19 placówkami, w tym dobrze wyposażoną i zorganizowaną centralą i 13 oddziałami. Na terenie województwa zachodniopomorskiego posiadamy centralę i siedem oddziałów, a na ternie lubuskiego - sześć - mówił podczas uroczystości rocznicowej zorganizowanej 23 czerwca w gorzowskiej filharmonii Zbigniew Wielgosz, od 24 lat prezes, a od 40 pracownik GBS Banku. - Obecnie, w wielu aspektach dorównujemy poziomem organizacyjnym i technologicznym bankom europejskim, co jest dużym sukcesem zważywszy, iż prawo polskie w tym okresie nie sprzyjało rozwojowi lokalnych instytucji finansowych. Nawet po okresie transformacji nie odczuliśmy zrozumienia, że polskie lokalne spółdzielnie to istotna wartość dla społeczeństwa, wyrównująca szanse środowisk lokalnych i jednostek słabszych. Dziś w wielu krajach ta nierówność uwidacznia się jako poważny problem. GBS Bank w ostatnich 20 latach zwielokrotnił sumę bilansową do miliarda złotych (28-krotnie), a kapitał łączny do 85 mln zł. Zatrudnienie w banku w wynosi 213 osób.

- Mimo trudności wykorzystaliśmy szanse i okazje i dziś jesteśmy w czołówce banków spółdzielczych w Polsce - podsumowuje Zbigniew Wielgosz.   

mab

fot. M. ABKOWICZ

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088239