strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2015    

Baśnie Olbińskiego w filharmonii

Czy artysta, który posługuje się pędzlem i ołówkiem, może ciekawie pisać? Czy może zacząć to robić, mając ponad siedemdziesiąt lat? Właściwie dlaczego miałby nie móc, skoro chce i ma na to pomysł.

Znany, podziwiany i nagradzany na całym świecie malarz, ilustrator i projektant Rafał Olbiński, polski artysta, który zdobył ponad 150 nagród na różnych festiwalach, konkursach i imprezach, pomyślał, że „byłoby ciekawym wyzwaniem zabawić się w interakcję obrazu ze słowem, w której obraz byłby pretekstem, inspiracją albo dopełnieniem tekstu”. Jak pomyślał, tak zrobił, a efektem tego są utwory zebrane w dwujęzycznej (po polsku i angielsku) książce „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach”. Z tą książką przyjechał do szczecińskiej filharmonii, by je przeczytać wspólnie z Agnieszką Lisowską, rzeczniczką prasową Akademii Sztuki. Pomogły w tym wcześniejsze kontakty artysty ze Szczecinem, szczególnie prowadzone przez niego trzydniowe warsztaty w Liceum Plastycznym w ramach cyklu „Spotkania z mistrzem”, odbywające się w ramach programu „Sięgajcie gwiazd”, który realizowany jest w tej szkole od pięciu lat przez firmę Neptun Developer. To właśnie ona przygotowała wydarzenie w filharmonii. Baśnie, które czytał w połowie stycznia w Filharmonii Szczecińskiej Rafał Olbiński, raczej się podobały, o czym świadczyły brawa widowni. Jedne wciągały bardziej, inne mniej. Nie brakowało w nich dowcipu, spostrzegawczości, ciekawej puenty. Artysta, nieprzywykły raczej do czytania na głos, czasami trochę się mylił, przekręcił jakieś słowo. Robił to jednak w sumie dobrze, a małe potknięcia dodawały sympatycznej naturalności całemu przedsięwzięciu. Perfekcyjnie, niczym zawodowa aktorka, jego baśnie czytała Agnieszka Lisowska. Na wielkim ekranie widzowie mogli zaś oglądać obrazy, które korespondowały z czytanymi baśniami. Świetnym pomysłem była muzyka Kępisty Quartet, która stała się ważnym elementem całości. Komplet prac, które trafiły do książki Rafała Olbińskiego zobaczyć można na wystawie „Olbiński w Nowej Filharmonii”. Składa się na nią 40 dzieł, w tym znane plakaty stworzone na potrzeby głośnych premier muzycznych. Wystawa jest dostępna do 22 marca.

OM

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088941