strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2010    

Binowo przed sezonem: Golfowe prawo jazdy

„Świat Biznesu” rozmawia ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem pola golfowego Binowo Park Golf Club

-Golf stal się ostatnio obiektem niewybrednych żartów polityków, członków komisji hazardowej.

- Kiedy politycy zaczynają drwić z golfa, to wygląda to tak, jakby podważali sens tego, co od dawna funkcjonuje w całym cywilizowanym świecie W golfa na świecie gra ponad 100 milionów osób. Wydarzenia golfowe traktowane są jako doskonałe miejsce do najnowocześniejszych form promocji marek i produktów.

W Polsce mamy 30 pół golfowych, w tym 15 mistrzowskich. Oznacza to pojawienie się setek miejsc pracy na polach golfowych oraz tysiące miejsc pracy w obiektach, które świadczą różnego rodzaju usługi na rzecz pól golfowych i bezpośredniego otoczenia.

Szkoda, że dziś energia polityków jest kierowana przeciwko golfowi. Gdyby sytuacja była odwrotna, moglibyśmy wzorem innych krajów -jak chociażby w ostatnich latach Japonii czy Chin - mówić o olbrzymich efektach gospodarczych wynikających z rozwoju w Polsce golfa.

- Wróćmy jednak do klubu golfowego w Binowie. Kiedy rozpoczynacie sezon klubowy?

- Nasz sezon rozpoczęliśmy już w styczniu eliminacjami turnieju Word Golfers Poland Championship w marokańskim Agadirze. Pozostałe dziewięć eliminacji tego najważniejszego turnieju amatorów odbędzie się już na terenie dziewięciu pól golfowych w Polsce, zaś finał w dniach 27-29 sierpnia na polu golfowym Binowo Park. W tym roku w turnieju finałowym wezmą też udział najlepsi zawodnicy polonijnych mistrzostw świata, które odbyły się niedawno na Florydzie.

Ośmiu zwycięzców poszczególnych grup handicapowych WGPC pojedzie na finał światowy, który w tym roku odbędzie się jesienią na polu golfowym Hua Hin na Tajlandii.

A kiedy przewidujecie rozpoczęcie sezonu na polu w Binowie?

- Turniejem, który jednocześnie rozpoczyna sezon nie tylko w Binowie, ale i w całej Polsce jest turniej AEZ, czyli Mistrzostwa Polski Par. Odbędzie się on w dniach 16-18 kwietnia. Wielu ze zgłoszonych już zawodników pyta żartobliwie, czy zdążymy do tego czasu odśnieżyć pole golfowe.

Wierzę w to, że zdążycie odśnieżyć pole. Ale czy służby komunalne zdążą odśnieżyć drogę ze Szczecina do Binowa?

-Musze pochwalić drogowców, gdyż w tym roku droga do Binowa jest bardzo starannie odśnieżana. Przez całą zimę dojeżdżaliśmy na pole bez problemów. Przy okazji nasunęła mi się taka refleksja. Gdyby zimy były, co roku, tak srogie, jak tegoroczna, to niewątpliwie przymierzylibyśmy się do budowy stoku narciarskiego wraz z wyciągiem. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już obok pola golfowego w Krakowie.

-Kolejna sztandarową impreza będzie turniej zawodowców Szczecin Open 2010.

- W tym roku Szczecin Open zaplanowaliśmy na 1-3 października. Turniej jest już rozpoznawalny w Europie. Już zresztą przyjmujemy zapisy, zaś zawodowi gracze umieszczają już w swoich kalendarzach termin imprezy. Cieszymy się, że Szwed Michael Jonzon kilkakrotny zwycięzca naszej imprezy, swoisty ambasador Binowa, wygrał w ub. sezonie jeden z turniejów najwyższej europejskiej kategorii European Tour. Liczymy, że zgodnie z obietnicą pojawi się w bieżącym roku u nas.

W tym roku będziemy kontynuować rozwój takich turniejów jak turniej charytatywny Rotary Champioship 2010, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na sprzęt medyczny dla domów dziecka i szpitali. Turniej ten, który odbędzie się 13 czerwca, nabiera międzynarodowego charakteru, gdyż przyjadą nań także rotarianie ze Skandynawii.

W dniach od 18 do 19 czerwca odbędą się w Binowie oraz na jednym z dwóch innych pól golfowych Pomorza Zachodniego Mistrzostwa Polski Lekarzy. 7-8 sierpnia organizujemy drugą edycję turnieju Pyromagic Golf Cup. Połączony on będzie z pokazem ogni sztucznych na Wałach Chrobrego. Chcemy go wypromować jako produkt turystyczno - sportowy z udziałem golfistów i turystów zagranicznych. Traktujemy ten turniej jako sposób promocji miasta i regionu.

Nasza specjalnością od kilku lat jest też międzynarodowy turniej pań Ladies Golf Cup, który organizujemy w dniach 18-19. września wspólnie z z Baltic Welness SPA.

-W Binowie uczycie też gry w golfa.

-Ważną formą naszej działalności są kursy na Zieloną Kartę, które rozpoczynają się tydzień po świętach wielkanocnych i są sponsorowane przez Polski Związek Golfa. Dzięki temu, takie golfowe prawo jazdy można zdobyć u nas po przyjaznych cenach. Dużym powodzeniem cieszą się też wakacyjne obozy juniorskie, znane w całej Polsce, których organizację będziemy kontynuować w tym roku.

-Dziękuje za rozmowę

Rozmawiał : Włodzimierz Abkowicz

Fot. (archiwum)Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088190