strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    

Bombki, szpilki, cygaretki…

20 marca hala SDS przy ul. Wąskiej pękała w szwach.  Galę największej modowej imprezy w regionie, organizowanej przez u.studio,  poprowadził Conrado Moreno, a gościem specjalnym uświetniającym VIII już edycję Weekendu Mody była zasiadająca w jury Eva Minge.

-Szczecin jest w jakimś sensie moim miastem. Zdawałam tu na studnia medyczne, pracowałam 2 lata jako sanitariuszka Marusia w szpitalu przy ul. św. Wojciecha- przywitała zgromadzonych znana projektantka.

Imprezę rozpoczęły pokazy mody znanych marek odzieżowych, takich jak Tom Tailor, LKJ, Tru Trussardi oraz Studio Mody Mona. Piątkowy wieczór stał się również okazją do zaprezentowania przez firmę Mojsiuk nowego Mercedesa klasy E, jednej z najbardziej komfortowych, bezpiecznych i ekologicznych limuzyn na świecie.

Kobiecość w stylu Haute Couture

Finał ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów mody Gryf Fashion Show rozpoczął się od pokazów projektów w kategorii Pret a Porter, czyli „rzeczy do noszenia”. Mogła się podobać jesienno-zimowa kolekcja Ewy Walkowiak „Mon dieu”, podkreślająca kobiecość dzięki nienagannej konstrukcji i ciepłym, otulającym tkaninom. Jury po burzliwych obradach  nagrodziła w tej kategorii duet Magdaleny Kubalańcy i Ewy Orzech za oryginalną kombinację tkaniny i skóry w seksownej kolekcji „Quintessence”.
W drugiej kategorii konkursowej obejrzeliśmy 5 kolekcji w stylu Haute Couture („samo pojęcie  Haute Couture- przypomniała Eva Minge- jest nazwą zastrzeżoną prawnie dla organizacji zrzeszającej ścisłą czołówkę europejskich krawców, takich jak Chanel‚ Dior‚ Ungaro  , Valentino czy Armani”). Wybór laureata był ułatwiony, gdyż malownicze, bardzo kobiece suknie  z kolekcji „Women by women” Pauliny Bajór zdecydowanie górowały nad propozycjami pozostałych projektantów i doskonale plasowały się  w konwencji „wysokiego krawiectwa”.

Trendy na wiosnę- lato 2009, czyli „moda jest dziwką”

W przeddzień wiosny zapytaliśmy Evę Minge, czego powinniśmy się pozbyć z garderoby, a przynajmniej schować w najbliższym sezonie głęboko w szafie. -Wracają takie kolory jak żółty, róż, amarant, koralowy, rdzawy, niebieski elektryczny i hit najbliższej jesieni-połączenie niebieskiego dżinsowego z rudym brązem – wyjaśniała projektantka. - Modne będą buty na koturnie, na słupku, ale pojawi się również wielki „come back” szpilek z ostrymi noskami.
 -W modzie prędzej czy później wszystko wraca -mówiła projektantka – bo moda jest jak…dziwka. Obśmiewane nie tak dawno sprane, powycierane dżinsy, dziś wracają do łask i naszych szaf.
-Ważnym jest-przypominała Eva Minge- by nie czerpać z mody bezkrytycznie, ale wypracować własny styl, modnie się ubierać, a nie przebierać.

W sezonie wiosna-lato 2009 na pewno super modny będzie styl lat 60-tych: włosy w kitkę, duża biżuteria, spodnie cygaretki, spódnice bombki, podkreślona talia, słowem sexualność i ultra kobiecość w stylu Brigitte Bardot.

Monika Łysiak
Fot. : u.studio - Gorajski

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3354795