strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2011    

Chemia transgraniczna

Stu dwudziestu uczestników z Niemiec, Ukrainy, Szwecji i Polski zgromadziła tegoroczna edycja Chemiki (14 – 15 kwietnia) w szczecińskim hotelu Novotel Centrum.

Chemika, czyli spotkanie ludzi biznesu i nauki, składała się jak co roku z trzech elementów: konferencji, dotyczącej nowych wyzwań branży chemicznej, giełdy kooperacyjnej oraz targów przemysłu chemicznego.
- Priorytetem nowego zarządu województwa – mówił w trakcie konferencji Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski jest wzmacnianie potencjału gospodarczego regionu, w tym wzmacnianie związków świata nauki ze światem biznesu.

Z kolei Ryszard Kaleńczuk, prorektor ZUT zaznaczył, że rozwój cywilizacji uzależniony jest od rozwoju technologii chemicznej.

Ireneusz Marciniak, wiceprezes Zakładów Chemicznych Police podał konkretny przykład współpracy nauki z biznesem. Fabryka niebawem  uruchomi instalację przemysłową fotokatalizatora na bazie dwutlenku tytanu, stosowanego do produkcji farb samoczyszczących. Nowy produkt  powstał w oparciu o licencje prof. Antoniego Morawskiego z ZUT.

Hubert Lerche, wiceprezydent federacji producentów tworzyw sztucznych, który jednocześnie  reprezentował  spółkę – córkę koncernu chemicznego BASF oraz Ralf Christoffers, minister gospodarki i spraw europejskich Brandenburgii podkreślali znaczenie sieci powiązań biznesu i nauki w aspekcie transgranicznym. O współpracy międzynarodowej i idei klastrów mówił też Aleksander Szarajenko z Kijowskiej agencji Inwestycji i Rozwoju.

- Powodzeniem cieszyła się w tym roku Giełda Kooperacyjna – informuje Jacek Drożdżal, prezes zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego Zielona Chemia, głównego organizatora imprezy. - W jej ramach odbyło się ponad 50 spotkań bilateralnych.

(wab)

Fot. Imprezę zainaugurował barwny pokaz eksperymentów chemicznych w wykonaniu studenckiego koła naukowego ZUT „Alfa – reaktywni”. (Ł.Pawłowska)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982909