strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2017

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2017    

Duński inwestor wchodzi do Szczecina

Advansor, producent agregatów chłodniczych, w maju planuje rozpocząć produkcję w Panattoni Park Szczecin w Załomiu.

Będzie to drugi w Europie obok zakładu w Aarhus oddział produkcyjny firmy. Inwestycja ma związek z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty firmy, głównie na rynku europejskim i umożliwi produkcję na poziomie ok. 600-800 agregatów chłodniczych rocznie. Aktualnie Advansor w swojej głównej siedzibie produkuje w ciągu roku podobną liczbę agregatów. Urządzenia instalowane są w supermarketach w całej Europie, również na rynku polskim. O budowie fabryki w Szczecinie zadecydowały czynniki geograficzne, takie jak dobra lokalizacja i chęć bycia bliżej klientów oraz kluczowych dostawców. Zakład przy ul. Kablowej w Szczecinie- Załomiu będzie miał powierzchnię 3,2 tys. mkw. Kierownikiem zakładu w Szczecinie jest Szymon Przybył. Przygotowania do uruchomienia fabryki są już zaawansowane, zatrudniani są pierwsi pracownicy. Advansor zakłada, że pełne możliwości produkcyjne polskiego oddziału zostaną osiągnięte w ciągu trzech lat. W tym czasie zatrudnienie znajdzie tu ok. 50 osób. Kluczowi pracownicy przejdą najpierw przeszkolenie w fabryce w Aarhus. Założony w 2006 roku Advansor A/S należy do amerykańskiego holdingu HillPhoenix, czołowej firmy w dziedzinie urządzeń chłodniczych dla supermarketów na rynku północnoamerykańskim. Firma posiada biura handlowe na całym świecie. W Danii zatrudnia ponad 100 osób, a kolejnych 10 współpracowników to przedstawiciele handlowi w całej Europie. Advansor specjalizuje się w budowie i projektowaniu systemów chłodniczych działających w oparciu o proekologiczny czynnik CO2 i zrealizował już 2,6 tys. instalacji w ponad 30 krajach. Stawia to firmę w roli lidera na rynku systemów chłodniczych CO2 w supermarketach. Spółka rozszerza również swój asortyment o systemy chłodnicze i pompy ciepła do zastosowań przemysłowych.

Ak

fot. Panattoni

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044338