strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2011    

Dwa „grzybki” w barszczu

Kamień węgielny pod dwa budynki biurowe spółki SwedeCenter należącej do grupy Inter IKEA wmurowali przedstawiciele inwestora i wykonawcy oraz prezydent Szczecina.

Uroczystość odbyła się 11 maja w Szczecinie, przy Bramie Portowej, gdzie przez lata straszyły niezagospodarowane działki z budkami gastronomicznymi i częściowo zburzonym „grzybkiem”.

Brama Portowa to inwestycja składająca się z dwóch budynków biurowo-usługowych – Brama Portowa I i Brama Portowa II. Brama Portowa I będzie sześciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 4,5 tys. m kw. Z kolei Brama Portowa II składać się będzie z siedmiu kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 8 tys. m kw.  Jak zapewnia inwestor, oba posiadają niski współczynnik powierzchni wspólnych, systemy techniczne oszczędzające zużycie energii i spełniają zasady zrównoważonego budownictwa wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom ich przyszłych użytkowników. Rozwiązania zastosowane w tym „zielonym” projekcie umożliwią mu otrzymanie certyfikatu LEED. Bazuje on na rozwiązaniach proekologicznych, innowacyjności w gospodarowaniu wodą, energią elektryczną i regulacją oświetlenia dzięki otwieranym oknom i systemom chroniącym przed światłem słonecznym.

Budowa ma zostać zakończona w czwartym kwartale 2012 roku. Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Hochtief Polska.

SG

Fot.Roger Andersson, country manager ze SwedeCenter, prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Wojciech Łukaszek, wiceprezes Hochtief Polska wmurowują kamień węgielny.
fot. M.Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982951