strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2013    

Ekonomia i ekologia

Energooszczędność była hasłem przewodnim tegorocznych targów Bud-Gryf i Energia.

Materiały budowlane o dobrych właściwościach izolacyjnych, inteligentne systemy sterowania, instalacje fotowoltaiczne, przydomowe wiatraki produkujące prąd oraz energooszczędne budownictwo zdominowały tegoroczne targi.

Przez trzy dni, od 15 do 17 marca, w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich można było oglądać prezentację „Domu EKOnomicznego i inteligentnego”, tj. przekroju domu zbudowanego w technologii energooszczędnej i pasywnej. W prezentację zaangażowały się 22 firmy, dostarczając swoje nowoczesne materiały budowlane. Osoby zainteresowane tego typu konstrukcjami mogły skorzystać z porad ekspertów.

Nowością na targach był konkurs EKOlider realizowany z inicjatywy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, partnera tegorocznych targów. Komisja konkursowa nagrodziła systemowe rozwiązanie konstrukcji domów z drewna klejonego warstwowo firmy Konsbud. Wyróżniono inteligentny sterownik automatycznego nawadniania firmy Naweo oraz halę magazynową zintegrowana z systemem fotowoltaicznym zgłoszoną przez Euro Com Project.

Medal „Wyróżniony Wyrób” zdobyły konstrukcje wsporcze prefabrykowanych wiązarów zgłoszone przez firmę Wiązary Burkietowicz. Wyróżnienia przyznano płytom stropowym zgłoszonym przez firmę Konbet oraz stabilizatorowi odległości do płyt K-G/OSB/MFP, który przedstawiła do konkursu firma Michnosystem.

W pierwszym dniu targów odbyła się międzynarodowa giełda kooperacyjna dla firm z branży budowlanej i branż pokrewnych, organizowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP.

Targom towarzyszyła też VI konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Można było podczas niej poznać techniczne, prawne i finansowe aspekty inwestycji w instalacje odnawialnych źródel energii (OZE).

mab

foto: W tym roku na targach pojawiło się wielu wystawców z branży odnawialnych źródeł energii
fot. mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984261