strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2011    

Eksport bez tajemnic

Na styczniowej konferencji „Eksport bez granic”, która odbyła się w Szczecinie, zebrali się przedstawiciele lokalnych władz, samorządów gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu i zachodniopomorscy przedsiębiorcy zainteresowani eksportem swoich produktów na rynki zagraniczne.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się m.in. co zrobić, aby wziąć udział w zagranicznej misji gospodarczej, w jaki sposób skorzystać z dofinansowania na wdrożenie programu rozwoju eksportu i jakie kredyty oferują eksporterom polskie banki.

- Ukraina jest rynkiem specyficznym, bo w przeciwieństwie do jednolitego rynku unijnego, nie obowiązują tam jasne zasady i bez przewodnika lokalnego trudno tam rozpocząć działalność – wyjaśniał Jacek Piechota, przewodniczący Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej. -Wartość polskich inwestycji na Ukrainie, to ok. 1 mld dolarów i inwestorzy, którzy są tam obecni, mają powody do zadowolenia. Jest to rynek bardzo dobrze rokujący.

Kaare Nordbø reprezentujący Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą podkreślał, że organizacja stwarza możliwość nawiązania kontaktów i swoim członkom udostępnia bazy danych.

Prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Magdalena Kotnis przedstawiła szczegóły programu „Paszport do eksportu”. Na razie liczba firm aplikujących do programu jest niewielka. - Przed nami jest dużo pracy i sporo obszarów do zagospodarowania – przyznała Magdalena Kotnis.

Spotkanie zorganizowało Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Urzędzie Marszałkowskim wraz z Ministerstwem Gospodarki.

Fot. Prezydium konferencji „Eksport bez granic”. Od lewej: Olgierd Geblewicz, Jacek Piechota i Kaare Nordbø. (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2933324