strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2010    

Energia na wagę złota

Moda na ekologię i szukanie oszczędności sprawia, że coraz ciekawiej prezentują się targi Energia - impreza towarzysząca targom budowlanym Bud-Gryf.

Wystawcy tegorocznej Energii przyjechali z Polski, Niemiec, Danii i Szwecji. Były wśród nich firmy stawiające elektrownie wiatrowe „pod klucz” oraz mniejsze, przydomowe elektrownie wiatrowe i słoneczne, pompy ciepła czy biogazownie.
- Rozpoczęliśmy sprzedaż przydomowych, amerykańskich turbin wiatrowych marki Urban Green Energy – mówi Małgorzata Czepukojć z koszalińskiej firmy Ekowodrol. - Najmniejsza turbina o mocy 1 kW pozwala na zaspokojenie potrzeb energetycznych trzyosobowej rodziny.

Cena takiego urządzenia to 11 tys. dolarów.

Podczas targów odbyła się międzynarodowa giełda kooperacyjna, przygotowana we współpracy z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP, skierowana do branży budowlanej oraz sektora energii odnawialnej i konwencjonalnej. Brało w niej udział ponad 60 firm z Polski i Europy.

- Poprzednie edycje giełdy zaowocowały m. in. współpracą hiszpańskiej firmy budowlanej z polską firmą pośrednictwa pracy – mówi Katarzyna Męcińska z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego – SCP.

mab

Fot. Ekowodrol sprzedaje przydomowe turbiny wiatrowe (M.Abkowicz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981601