strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2012    

Energooszczędny Bud-Gryf

Ponad 200 firm z kraju i zagranicy zaprezentowało się podczas 21. Międzynarodowych Targów Budowlanych Bud-Gryf Szczecin oraz Energia. W tym roku dominującym trendem były rozwiązania ekologiczne i energooszczędne.

Bud-Gryf jak co roku przyciągnął do Szczecina przedstawicieli branży budowlanej, architektów, deweloperów, a także indywidualnych inwestorów.

Już drugi rok z rzędu jednym z centralnych punktów ekspozycji był dom energooszczędny.  – W niskoenergetyczny dom trzeba zainwestować nieco więcej – mówi Franciszek Kadłubek z firmy Fran-Gut specjalizującej się w budownictwie energooszczędnym. – Jego cena może być wyższa o ok. 10-15 proc. od tradycyjnego. Koszt takiego 130-metrowego domu „pod klucz” może zamknąć się w kwocie 400 tys. zł.

W przypadku niskoenergetycznego domu niemal wszystkie elementy są wykonywane z najnowocześniejszych materiałów pozwalających na oszczędzanie energii: od wylewki, poprzez izolację i tynki, po okna i drzwi. Ich zastosowanie pozwala nawet na czterokrotne obniżenie kosztów utrzymania takiego domu.

Podczas targów odbyła się także giełda kooperacyjna. - Wzięło w niej udział ponad 50 firm z naszego województwa, ale także z innych rejonów kraju oraz z Niemiec i z Czech – mówi Katarzyna Męcińska z  Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego - SCP, organizatora giełdy. - Przeprowadzono ponad sto rozmów. Wielu uczestników umawiało się na kolejne spotkania i jest duża szansa, ze przynajmniej część firm, które się u nas spotkały, rozpocznie współpracę.

ŁP

Fot. W niskoenergetyczny dom trzeba zainwestować nieco więcej (Łucja Pawłowska)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088170