strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2011    

Europa potrzebuje optymizmu

Z poważnymi tematami na tapecie w pełnoletniość wkroczyła Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Pod koniec czerwca uczelnia obchodziła swoje 18-lecie. Gościem jubileuszu był Janusz Lewandowski, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i programowania finansowego.

Najpierw, 18 czerwca, w murach uczelni rozdane zostały dyplomy świeżo upieczonym absolwentom Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wzniesiono toast i pokrojono tort. Dwa dni później, 20 czerwca, kadra naukowa uczelni pochyliła się nad wyzwaniami przyszłego budżetu Unii Europejskiej oraz polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.

- Rozpoczyna się polska prezydencja. W Europie po raz pierwszy po wojnie wróciły lęki egzystencjalne o swoją przyszłość. To jest pożywką dla rozmaitych partii ciężko prawicowych, antyeuropejskich, które rosną w miejscach zupełnie niespodziewanych – mówił Janusz Lewandowski.
 Wskazał, że jednym z polskich priorytetów podczas najbliższych 6 miesięcy (tyle trwa przewodnictwo kraju w Radzie Unii Europejskiej) jest odbudowa zaufania do projektu, który już zbudował instytucję trwałej współpracy 27 państw. - Nieoficjalną misją polskiej prezydencji jest wlanie w zalęknioną Europę trochę optymizmu  – podkreślał.

Mówił też o lękach imigracyjnych, które dotykają wielu państw na starym kontynencie.

Z okazji uczelnianej „osiemnastki” prof. Wojciech Olejniczak, rektor uczelni, podkreślał: - Zachodniopomorska Szkoła Biznesu jest najstarszą i największą uczelnią niepubliczną na Pomorzu Zachodnim. Obchodząc nasze 18-lecie wkraczamy w dojrzałość. Nie tracimy też zapału i pasji w realizacji naszej misji edukacyjnej.

(masz)

Fot. O problemach, przed jakimi stoi dziś Unia Europejska, mówił podczas 18-lecia ZPSB Janusz Lewandowski (od lewej). Jednym ze

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044324