strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2017

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2017    

Gala PIG w egzotycznych klimatach

Niezapomniane przeboje grupy Lady Pank, a potem długie nocne rozmowy towarzyskie przy rytmie hinduskich utworów podczas występu grupy Indalucia. To oczywiście nieoficjalna część tegorocznej Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej, która tym razem odbyła się w Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40 w Szczecinie. Na doroczne spotkanie przybyło kilkaset osób związanych z biznesem z całego regionu.  

Po raz pierwszy rozstrzygnięto też konkurs Pracodawca Roku 2016 Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Ten zaszczytny tytuł ma być w przyszłości wskazówką dla potencjalnych pracowników, świadczącą m.in. o tym, że w danej firmie warto się zatrudniać i jest ona nie tylko przyjazna pracownikom, ale również rzetelna, ambitna, odpowiedzialna i dobrze rokująca na przyszłość. By móc ubiegać się o ten zaszczytny tytuł, podmioty musiały wykazać, że prowadzą działalność gospodarczą co najmniej od roku i mają siedzibę lub oddział na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

W gronie najlepszych, odpowiedzialnych i uczciwych firm w pierwszej kategorii – do 50 zatrudnionych – zwycięzcą została firma Enterso, zajmująca się m.in. pozycjonowaniem i programowaniem stron internetowych.

W kategorii podmiotów zatrudniających od 51 do 250 osób zwyciężyła działająca w Przecławiu spółka Durable. Kolejny laureat to KK Wind Solution – uznany został za najlepszy podmiot gospodarczy w gronie firm naszego regionu, zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Nagrodzono także firmę w specjalnej kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu”. Statuetka trafiła do firmy Remondis Szczecin. Wyróżnienie dla instytucji oświatowej współpracującej z biznesem otrzymał Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego.

Podczas gali Północnej Izby Gospodarczej Piotr Krzystek, prezydent Szczecina i Olgierd Geblewicz marszałek zachodniopomorski oraz przebywający w Szczecinie Ajay Bisaria, ambasador Indii w Polsce, wyrazili intencję współpracy gospodarczej najbogatszego indyjskiego stanu Maharasztra ze Szczecinem i Pomorzem Zachodnim.

Po części oficjalnej uczestnicy Gali wysłuchali największych przebojów legendarnej grupy Lady Pank. Potem atmosfera zrobiła się jeszcze luźniejsza, a uczestnicy spotkania z gościnnego wnętrza Sali Koncertowej przenieśli się na zewnątrz. Delektując się bogatą kuchnią indyjską i azjatycką w wykonaniu kucharzy Exotic Restaurants oraz podziwiając kunszt hinduskich tancerek prowadzono trwające do późnych godzin nocnych towarzyskie rozmowy.

TOT
fot. ZE ZBIORÓW PIG OLAF NOWICKI

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3041321