strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2014    

Gala w różanym klimacie

Piosenki Marka Grechuty w nowych aranżacjach rozbrzmiały nad szczecińskim ogrodem różanym w piątek 13 czerwca. Takie kawałki jak „Będziesz moją panią” czy „Dni, których  nie znamy” wpadały w uszy zachodniopomorskich przedsiębiorców.

Już po raz dziewiąty Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zaprosiła ludzi biznesu na swoją coroczną galę. Plenerowa impreza kolejny raz zagościła na Różance. Klimatyczne miejsce uzupełniała nastrojowa muzyka. Przed gośćmi wystąpił chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Angelika Anozie, a także zespół Plateau w towarzystwie Anny Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Martyny Jakubowicz i Janusza Yanina Iwańskiego.

Gości, którzy tłumnie przybyli na imprezę, witało czterech wytwornie ubranych panów w muszkach: Dariusz Więcaszek, prezes PIG, marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz wicewojewoda Ryszard Mićko.

Tego wieczoru na Różance kwitło życie towarzyskie. Licznie przybyli biznesmeni, naukowcy, samorządowcy i politycy. Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Barbarę Bartkowiak dostrzegliśmy w towarzystwie Zbigniewa Jagięłły, prezesa banku PKO BP. Dopisali  politycy. W ogrodzie pojawili się senatorowie Norbert Obrycki i Sławomir Preiss z PO oraz posłowie, m.in. Renata Zaremba (PO) i Grzegorz Napieralski (SLD). Kręgi samorządowe reprezentowali Władysław Diakun, burmistrz Polic, Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy, Paweł Mucha szef klubu PiS w sejmiku województwa oraz jego partyjny kolega radny Kazimierz Drzazga, a także Dariusz Wieczorek, przewodniczący wojewódzkiego klubu radnych SLD. Dostrzegliśmy urzędników  trzymających kasę – skarbnika Szczecina Stanisława Lipińskiego i skarbnika województwa Marka Dylewskiego.

Jakie kreacje obowiązywały tego wieczoru? Różne. Część panów wybrało wariant z muszką, inni z krawatem, a jeszcze inna grupa postawiła na casualowy luz. Przez to, że pogoda tego dnia była w kratkę, na gali powiły się panie w płaszczach, ale i takie, którym kaprysy aury nie były straszne i zdecydowały się na kreacje „bez pleców”.

W menu znalazły się dania ciepłe, m.in. wołowina w miodzie ze świeżą kolendrą, eskalopki z indyka w sosie żurawinowo-jabłkowym i  roladki rybne w sosie cytrynowym. Na stoły trafiły figi faszerowane musem drobiowym, sałatki, szynki z grillowanym bakłażanem. Słowem uczta podniebienia.

Masza

Fot. Michał ABKOWICZ

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088343