strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2015    

Golf dla każdego

Niedawno jeden ze znanych polityków spytany przez dziennikarza czy gra w golfa, odżegnywał się kategorycznie, obawiając się, że będzie to źle przyjęte przez jego elektorat. Na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych takie zdarzenie jest nie do pomyślenia. Tam politycy chlubią się wręcz swoimi golfowymi umiejętnościami.

Golf jest wspaniałym sportem dla ludzi w każdym wieku. W dodatku, wbrew obiegowym opiniom, stosunkowo niedrogim. Golf jest bowiem zarówno dyscypliną sportową, jak i sposobem na rekreację. Golf rekreacyjny, który uprawia około 60 milionów ludzi na świecie, polega na ekscytującym spędzeniu czasu przy umiarkowanym wysiłku fizycznym w miłym otoczeniu. Golf ma wyjątkowe zalety prozdrowotne, a specjaliści twierdzą, że ten rodzaj wysiłku jest optymalny w profilaktyce chorób krąż enia. Najnowsza publikacja książkowa pt. „Pola golfowe dla wszystkich. Poradnik inwestora” autorstwa Jerzego Dutczaka jest oficjalną publikacją Polskiego Związku Golfa i zawiera kompendium informacji niezbędnych inwestorowi do podjęcia decyzji o budowie pola golfowego. Budowa pól golfowych jest tworzeniem infrastruktury sportowej i daje szereg korzyści gminie, na terenie której leży i jej mieszkańcom. Powstanie książki wspiera program promocji budowy pól publicznych. Działania te są ukierunkowane na rozwój golfa jako dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. Publikacja trafiła już do wszystkich gmin w Polsce. My zaś polecamy ją też tym, których tematyka golfa i budowy pól golfowych interesuje. Dodajmy, że książka powstała przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zdaniem autora publikacji, każda ambitna gmina w Polsce powinna posiadać na swoim terenie obiekt golfowy. Jego posiadanie świadczy o nowoczesnym podejściu i trosce o rozwój i przyszłość mieszkańców. Po sukcesie piłkarskich orlików i boisk wielofunkcyjnych, wybudowaniu hal sportowych i basenów, przyszedł czas na pola golfowe. Jerzy Dutczak jest instruktorem golfa i dziennikarzem golfowym. Popularyzator golfa od ponad dziesięciu lat jest wydawcą portalu golfowego www.golfmedia.pl. Aktualnie pracuje jako trener golfa na polu golfowym Amber Baltic Golf Club w Kołczewie k. Miedzyzdrojów. Jest współautorem książki „Skuteczna gra w Golfa” – będącej oficjalnym podręcznikiem do nauki gry autoryzowanym przez Polski Związek Golfa. Publikacja jest dostępna dla wszystkich i jest do pobrania w wersji elektronicznej ze strony internetowej pod adresem: poradnikinwestora. pzgolf.pl/poradnik-inwestora/.

Drajwer

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981625