strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2016    

Gorące lato z Operą na Zamku

Kiedy sezon zmierza ku końcowi, artyści zwykle zaczynają myśleć o wakacjach. Ale nie w Operze na Zamku. W ich przypadku finisz jest godny najlepszych sprinterów. Ostatni miesiąc sezonu to bowiem czas wielkich wydarzeń plenerowych, które przyciągają tysiące widzów. W tym roku program jest wyjątkowo smakowity.

Czerwiec w szczecińskiej muzyce poważnej stoi pod znakiem dwóch imprez organizowanych z powodzeniem przez naszą operę od kilkunastu lat. W tym roku aż 3 wydarzenia plenerowe zgromadzą ok. 7 tysięcy osób. W czasie Dni Morza (11 czerwca o 22:00) jeden z najbardziej niezwykłych koncertów w roku – „Tym, którzy nie powrócili z morza…”. W niepowtarzalnej scenerii Cmentarza Centralnego, który jest nie tylko nekropolią, ale też przepięknym parkiem, pod osłoną nocy grają muzycy i… nastrojowe światła, które kreują zjawiskowy efekt. W programie znalazł się m.in. jeden z najsłynniejszych utworów muzyki klasycznej „V Symfonia-c moll” Beethovena. To jeden z najczęściej wykonywanych utworów muzyki poważnej. Na stałe wrósł on do popkultury i znajduje często zastosowanie jako ścieżka dźwiękowa w filmach, reklamach czy jako… dzwonek telefonu komórkowego.

25 czerwca w Teatrze Letnim odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń cyklicznych w mieście. Cieszący się wielką popularnością międzynarodowy pojedynek na głosy w tym roku świętuje „pełnoletność”, bo to już 18. edycja Wielkiego Turnieju Tenorów. Do konkursu i walki o róże widzów (każdy dysponuje jednym kwiatem od organizatorów i przyznaje ją wybranemu śpiewakowi) staną w tym roku artyści z Chile, Chin, Grecji, Meksyku, Polski i Ukrainy. Natomiast wisienką na tym pysznym torcie będzie spektakl, na który widzowie musieli czekać ponad rok. „Rock’n Ballet” to imponujące widowisko baletowe, w którym 22 tancerzy z Opery na Zamku i Theater Vorpommern (Niemcy) wystąpią do muzyki największych gwiazd rocka: U2, Led Zeppelin, The Rolling Stones, Metallici, Pink Floyd i innych. Tego nie można przegapić, bo nie wiadomo, kiedy znowu będzie możliwość ujrzenia tego spektaklu. Na szczęście w tym roku zostanie on zaprezentowany w Teatrze Letnim, więc miejsc jest sporo. Zapowiada się bardzo gorące lato w Szczecinie.

TO

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982977