strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2017

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2017    

Grand Prix z Gryfem dla prezesa

Para szczecińsko-goleniowska Julian Pisarek - Lechosław Błaziński po raz drugi z rzędu wygrała finałowe zawody Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym.

W pierwszą niedzielę grudnia ub. roku w restauracji Zamkowa rozegrano finał, do którego dostało się 40 najlepszych zawodników województwa wyłonionych z całorocznych eliminacji. Wygrali faworyci, mistrzowie sprzed roku, nieznacznie wyprzedzając Piotra Kiełczewskiego (Szczecin) z Krzysztofem Lipowskim (Koszalin) oraz klubowy duet Kontry Koszalin: Romana Marczewskiego z Jerzym Sadowskim. Dopiero na czwartym miejscu znaleźli się prowadzący po półmetku, najlepiej punktujący w eliminacjach, Radosław Szymczak - Marcin Wiliński z Drawska Pomorskiego. Tym razem nie wytrzymali kondycyjnie, ale przy rozgrywaniu jednego dnia blisko 60 rozdań – zmęczenie nikogo nie powinno dziwić. Pisarek z Błazińskim zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w ostatniej rundzie. Pokonali w dwóch rozdaniach Kiełczewskiego z Lipowskim, co wystarczyło do ostatecznej wygranej, bowiem różnice były minimalne. Jako ciekawostkę warto dodać, że ci drudzy przystąpili do zawodów tylko dlatego, że jeden z wyżej klasyfikowanych zawodników nie mógł wystartować w finale. Szybko uzgodnili licytację, omówili system zrzutek i rozpoczęli pogoń za peletonem. Grali rzeczywiście wyśmienicie, a ustąpili zwycięzcom wyłącznie przez niższy handicap. Gdyby nie owe dodatkowe punkty, wygraliby całość z nawiązką. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a podczas dekoracji najlepszych Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk Krzysztofa Barczyka, dyrektora gabinetu marszałka, otrzymał Wincenty Grela, wieloletni działacz i prezes Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego. Właśnie w grudniu minęło 45 lat jego społecznej pracy i działalności na rzecz brydża sportowego w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim.

ps

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044404