strona główna
  Perły Biznesu 2018: fotowoltaika z Selfy i Paweł Fornalski, prezes IAI S.A.

Znamy laureatów 15. edycji konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego organizowanego przez naszą redakcję

WIĘCEJ>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
"Świat Biznesu" nr 9-10/2011

  HOME    "Świat Biznesu" nr 9-10/2011    

Gwiazdy na korcie

Tegoroczny tenisowy turniej Pekao Szczecin Open przejdzie do historii za sprawą wizyty liderki światowego rankingu WTA Karoliny Woźniackiej i finału imprezy, który z powodu deszczu rozgrywany był przez dwa dni!

Po raz pierwszy w 19-letniej historii turnieju finałowe rozstrzygnięcie nie zapadło w niedzielę 18 wrzesnia. Z powodu deszczu, rozpoczęty w niedzielę mecz Portugalczyka Rui Machado z Francuzem Erikiem Prodonem przerwano w trzecim secie i dokończono w poniedziałek rano. W tym dwudniowym finale lepszy okazał się Machado wygrywając 2:6, 7:5, 6:2. Tym samym został pierwszym Portugalczykiem, który wygrał w Szczecinie. Machado dwa miesiące wcześniej wygrał challengera tej samej rangi w Poznaniu. Oba te turnieje pozwoliły Portugalczykowi znacznie awansować w światowym rankingu tenisistów. Po zwycięstwie w Szczecinie zajmuje najwyższe w karierze - 61 miejsce na liście ATP.

Polskie akcenty

Turniej singlowy nie przyniósł niestety sukcesów Polaków. W II rundzie walczył bez powodzenia tylko Marcin Gawron. Pozostali reprezentanci naszego kraju przegrali już pierwsze pojedynki w turnieju głównym. Dobre wrażenie pozostawił po sobie jednak debiutujący w imprezie tej rangi szczecinianin Arkadiusz Kocyła. Zawodnik Promasters Szczecin stoczył wyrównany trzysetowy pojedynek z Brazylijczykiem Souzą notowanym w pierwszej setce światowych rankingów. Przegrał wprawdzie 6:3, 5:7, 3:6, ale pokazał, że ma szanse wkrótce zadomowić się na listach ATP.
Po niepowodzeniach w turnieju indywidualnym Polacy dość nieoczekiwanie odegrali pierwszoplanowe role w grze podwójnej. Marcin Gawron i Andrzej Kapaś wygrali turniej deblowy Pekao Szczecin Open 2011. W finale Gawron i Kapaś pokonali daviscupową parę Kazachstanu Andrieja Gołubiewa i Jurija Szukina 6:4, 6:3.

Sobota z Woźniacką i celebrytami

W sobotę zmagania mężczyzn przyćmiła jednak gwiazda żeńskiego tenisa Karolina Woźniacka. Przyjazd do Szczecina liderki światowego rankingu WTA, sprawił, że męski tenis zszedł na kilka godzin na dalszy plan. Po raz pierwszy od lat półfinały Pekao Szczecin Open rozpoczęto w południe, a wszystko po to, aby popołudniu bohaterką na kortach była już tylko Woźniacka. Tenisistka uczestniczyła  w konferencji prasowej, poświęciła ponad pół godziny na rozdawanie autografów i rozegrała dwa pojedynki tie-breakowe. W charytatywnym meczu spotkała się z Patrykiem Surmackim z firmy Lemon Demon sp. z o.o., który wylicytował udział w pojedynku z Karoliną za sumę 21 tysięcy złotych. Cała kwota zasiliła konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Wcześniej na korcie Woźniacka zaprezentował się jeszcze w pojedynku mikstowym, w którym na zmianę prezentowali się Urszula Dudziak, Mariusz Czerkawski, Robert Rozmus i Wojciech Fibak.

Tradycyjnie już Pekao Szczecin Open to nie tylko tenis, ale także koncerty muzyczne Plus Music Festiwal. W sobotni wieczór lekcję tańca w namiocie koncertowym przeprowadziła jurorka „Tańca z gwiazdami" Iwona Pavlović. Turniejowy tydzień był też okazją do spotkań towarzysko biznesowych. Imprezę odwiedzili m.in prezesi dwóch największych polskich banków - sponsora tytularnego turnieju Pekao SA Luigi Lovalio i PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Wojciech Taczalski

Fot. Po raz pierwszy w Szczecinie wygrał Portugalczyk. Od lewej: Rui Machado, Erik Prodon oraz Luigi Lovalio, prezes Pekao SA (M.Abkowicz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2806606