strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2014

  HOME    Świat Biznesu 12/2014    

Hossa na rynku mieszkaniowym

– Nowe inwestycje mieszkaniowe, lepsza dostępność kredytów i wzrost sprzedaży mieszkań wskazują na ożywienie na szczecińskim rynku nieruchomości – podsumowuje 24. Targi Nieruchomości Marzena Mojsiewicz, rzecznik prasowy. Organizator, firma M-Expo, zapowiada jubileuszową edycję targów w 2015 roku w nowej formule.

Tegoroczne 24. Targi Nieruchomości, które odbyły się w dniach 11-12 października w hali MTS przy ul. Struga w Szczecinie, cieszyły się dużym zainteresowaniem, za sprawą korzystnych zmian na lokalnym rynku. Pojawiły się nowe inwestycje, ceny nieznacznie wzrosły, a kredyty stały się łatwiej dostępne. Wśród 60 wystawców znaleźli się przedstawiciele gmin, inwestorzy, deweloperzy, biura nieruchomości, banki i pośrednicy kredytowi. Można było skorzystać również z bezpłatnych porad doradców finansowych i prawnych oraz architektów. Na zainteresowanych zakupem domów lub mieszkań czekały rabaty i promocje, w tym kredyty z obniżoną marżą i oprocentowaniem pozwalające zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W programie znalazła się także Giełda Ofert informująca o nieruchomościach rynku wtórnego.

Na targach dało się zauważyć zróżnicowanie cenowe i większy popyt na mieszkania w centrum Szczecina. Cena za metr kwadratowy nowego mieszkania to 4-6 tys. zł, przy czym dolna granica cen dotyczy inwestycji na obrzeżach. Za mieszkania w najlepszych lokalizacjach w centrum, o luksusowym standardzie, trzeba zapłacić nawet 7 tys. zł.

– Targi Nieruchomości to największe wydarzenie branży nieruchomości w województwie zachodniopomorskim, które jest najlepszym sposobem na znalezienie mieszkania, domu lub działki. W jednym miejscu można zapoznać się z pełną ofertą rynku i warunkami zaciągania kredytów oraz podpisać umowę rezerwacyjną – wylicza zalety targów Marzena Mojsiewicz.

Deweloperzy prognozują, że tendencja wzrostowa na rynku nieruchomości utrzyma się w przyszłym roku.

A jaka będzie jubileuszowa 25. edycja Targów Nieruchomości, które zaplanowano na 20-21 marca 2015 r.? – W nowym roku będziemy mieli okazję zobaczyć targi w zmienionej i ulepszonej formule – mówi Marzena Mojsiewicz i zapowiada: – W planach mamy zorganizowanie targów w lewobrzeżnej części Szczecina.

Alicja Kowalska 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088367