strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2012    

Karuzel Kadrowa

jalosinski.jpg26 czerwca br. Zarząd Zakładów Chemicznych „Police” S.A. rozpoczyna nową, trzyletnią kadencję. Prezesem Zarządu ponownie został Krzysztof Jałosiński (55 lat). W ubiegłym roku Jałosiński został także powołany do Zarządu Azotów Tarnów, w którym pełni funkcje wiceprezesa odpowiedzialnego  za strategię i rozwój Grupy Kapitałowej.  Wiceprezesem zarządu „Polic” ponownie będzie Wojciech Naruć. Na stanowisko drugiego wiceprezesa zarządu, wybieranego przez pracowników spółki, powołano Rafała Kuźmiczonka, nowa osobę w zarządzie.

 

 

kuzmiczonek.jpgRafał Kuźmiczonek (36 lat), wygrał konkurs na przedstawiciela pracowników w zarządzie Zakładów Chemicznych Police.  Pokonał m.in. Janusza Motylińskiego, dotychczasowego reprezentanta pracowników i poprzedniego wiceprezesa spółki. W decydującej rozgrywce Kuźmiczonek wygrał  kilkunastoma głosami z Wiesławem Markwasem, kandydatem wystawionym przez związki zawodowe . Kuźmiczonek ukończył studia licencjackie na kierunku organizacja i zarządzanie w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, zaś studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Rafał Kuźmiczonek początkowo pracował w „Policach” na Wydziale Składowisk Odpadów w brygadzie melioracyjnej. Następnie z tzw. "białej góry" przeszedł do biura prasowego, gdzie uczestniczył m.in. w kampanii promocyjnej wprowadzającej „Police” na giełdę. W 2007 roku został kierownikiem biura prasowego i rzecznikiem prasowym firmy. Ostatnio pracował w biurze strategii.

wiecaszek.jpgDariusz Więcaszek (56 lat) Ukończył studia wyższe na Akademii Rolniczej w Szczecinie, następnie z powodzeniem zaliczył staże dziennikarskie w Łodzi i Warszawie. Po kolejnym stażu w Polskim Radiu Szczecin podjął pracę w Ośrodku TV Szczecin, pełniąc trzykrotnie funkcję kierownika działu Informacji (w latach 1983-89). Ma w dorobku cykle programów dla redakcji rolnej RTV w Warszawie oraz o podobnej tematyce na antenie szczecińskiej. Odszedł z dziennikarstwa w 1990 r. Stał się właścicielem i współwłaścicielem firm budowlanych i okołobudowlanych. Dziś posiada udziały m.in. w firmie konsultingowej. Funkcję prezesa Północnej Izby Gospodarczej pełni od 10 lat. Gdy obejmował to stanowisko Izba zrzeszała 150 firm. Obecnie jest ich prawie 10 razy więcej.

stepien.jpgPaweł Stępień (40 lat) od czerwca kieruje Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym "Port Rybacki Gryf" w Szczecinie. Konkurs na prezesa spółki wygrał w maju. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Antonowicza.

Nowy prezes "Gryfu" poprzednio zatrudniony był w warszawskiej spółce deweloperskiej Jankowski Pulchny, gdzie zajmował się sprawami finansowania projektów budowlanych. Jednocześnie pracował naukowo w Katedrze Zarządzania Finansami na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, którego jest absolwentem. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw, zwłaszcza w zagadnieniach związanych z wypłacalnością, credit ratingiem, płynnością finansową i strukturą kapitału. Zajmuje się też zagadnieniami  restrukturyzacji firm i ryzyka finansowego. Pracę doktorską pt. "System oceny kontrahenta w obrocie gospodarczym" obronił w 2007 r.

W latach 2006-2008 był członkiem zarządu i dyrektorem ekonomicznym Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. W grudniu 2007 został przewodniczącym Rady Nadzorczej gdyńskiej spółki Portowy Zakład Techniczny, a w marcu 2008 - dyrektorem zarządzającym w Eurofish Group i prezesem spółki z grupy - PanSerwis.

Glabinski 1.JPGZbigniew Głąbiński (51 lat) został po raz czwarty wybrany (ale z przerwami) na stanowisko Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Turystyki. Jest absolwentem geografii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cztery lata temu obronił doktorat z nauk o ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim. Po studiach pracował na UAM, a następnie w Biurze Studiów i Projektów Rozwoju Przestrzennego Województwa w Szczecinie. Od 1990 r. jest właścicielem i dyrektorem Biura Podróży Glob Tour. Jest czynnym nauczycielem akademickim. Pełni obowiązki kierownika Katedry Turystyki na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest autorem wielu publikacji dotyczących nauk o ziemi i turystyki.

(ek, wab)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088281