strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2015

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2015    

Karuzela Kadrowa

1.Malgorzata Wojtczak 1.JPGOd 1 czerwca w fotelu dyrektora Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego zasiada Małgorzata Wojtczak (37 lat). Regionalne Centrum Korporacyjne PKO BP zajmuje się obsługą finansową firm i jednostek samorządu terytorialnego. Wojtczak jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończyła kierunek finanse i bankowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Jeszcze na studiach w 2000 r. związała się z Raiffeisen Bankiem. Przepracowała w nim 12 lat i przeszła wszystkie szczeble kariery – od przedstawiciela bankowego po dyrektora regionu ds. bankowości korporacyjnej. Później przez dwa lata pracowała w oddziale BNP Paribas w Szczecinie na stanowisku dyrektora centrum finansowego. Wchodziła też w skład Rady Inwestycyjnej Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego Jeremie.

2.Zbigniew Nowik.JPGZbigniew Nowik (52 lata) został pod koniec czerwca prezesem spółki OT Logistics, mającej siedzibę w Szczecinie. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Pawłowskiego. Wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w tej firmie. Zbigniew Nowik jest doktorem nauk ekonomicznych (tytuł uzyskał w Institut d’Etudes Politiques de Paris autorem licznych publikacji z dziedziny ekonomii oraz książki pt. „Nowe instrumenty finansowe i giełdy przyszłości” (1994 r.) W latach 1990-93 pracował we Francji, w departamentach międzynarodowych firm ubezpieczeniowych. Po powrocie do Polski doradzał zagranicznym inwestorom wchodzącym na polski rynek lub bezpośrednio zarządzał ich inwestycjami. Był m.in. dyrektorem finansowym francuskiej sieci dystrybucji Castorama i dyrektorem zarządzającym jej pierwszego supermarketu. Zajmował też stanowisko dyrektora finansowego holenderskiej spółki Campina, gdzie prowadził restrukturyzację oraz zarządzał grupą mleczarni w Polsce. Ponadto pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki Impexmetal oraz wiceprzewodniczącego RN w spółce Rolimpex.

3.Pawel Wac.jpg1 sierpnia br. Manfred Michel, wieloletni prezes DB Port Szczecin, spółki należącej do DB Schenker Rail Polska, zakończył pracę na tym stanowisku. Nowym prezesem został Paweł Wac (37 lat). Wac karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku pracując dla międzynarodowych kancelarii prawnych. Pracę w Deutsche Bahn AG podjął w roku 2009, przejmując odpowiedzialność za Dział Prawny w grupie DB Schenker Rail Polska. Z sukcesem przeprowadził liczne transakcje przejęcia i zbycia udziałów oraz łączenia spółek w ramach procesu restrukturyzacji prawnej grupy DB w Polsce. W latach 2011-2013 równolegle z funkcją dyrektora działu prawnego pełnił funkcję członka zarządu spółki DB Polska Acquisition Sp. z o.o. Od 2013 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Śląskiego Centrum Logistyki S.A. W kwietniu 2015 roku został powołany na stanowisko członka zarządu DB Port Szczecin.

4. krzysztof koroch2.jpgKrzysztof Koroch
(49 lat) od 1 września został powołany na stanowisko prezesa zarządu Megaron S.A. Koroch jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, rachunkowości i doradztwa podatkowego. Ukończył także specjalistyczne szkolenia związane z pracą zawodową w sektorze finansowym. Od 2013 roku jest licencjonowanym brokerem ubezpieczeniowym. Posiada certyfikat PRINCE2 Foundation z metodyki zarządzania projektami. Przez większość dotychczasowej kariery zawodowej był związany z grupą Pekao S.A., w tym przez osiem lat jako dyrektor Regionu Zachodniego. W latach 2004-2010 przez dwie kadencje był członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Od 2008 pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Megaron S.A.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3043834