strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 3-4/2009

  HOME    Świat Biznesu 3-4/2009    

Karuzela kadrowa

2.wi__niewski.JPGEuroafrica Linie Żeglugowe mają nowego prezesa, którym został jej dotychczasowy wiceprezes i dyrektor eksploatacyjny Jacek Wiśniewski (41 lat). Zastąpił na tym stanowisku Pawła Pożyckiego, który przeszedł do zarządu spółki żeglugowej Seaplus Investment Limited zarejestrowanej na Cyprze. Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Nawigacji Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, Wydziału Ekonomiki Transportu na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Studium MBA US. Pracę w Euroafryce rozpoczął w 1998 r. W 2006 r. wszedł do zarządu spółki.

Jacek Wiśniewski ostrożnie mówi o najbliższych zdaniach, które stawia sobie na nowym stanowisku. - W tej chwili mamy trudny czas dla gospodarki i żeglugi. Dlatego sukcesem będzie utrzymanie wcześniej wyznaczonych celów. Pracujemy nad nowa strategią spółki, która ma to umożliwić - wyjaśnia nowy prezes.

1c.Nielsen_Kristian3.jpgPrezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Royal Greenland Seafood sp z o. o. w Koszalinie został Kristian Nielsen (49 lat). Firma z Koszalina jest spółką-córką Royal Greenland A/S z siedzibą w duńskim Aalborgu, której historia sięga 1774 roku.

Założona przez Królewską Izbę Handlową do handlu mięsem rekinów i innymi produktami z Grenlandii, dziś jest m.in. światowym dostawcą krewetek zimnomorskich. Zakład w Koszalinie, powstały na bazie majątku wykupionego przez koncern w 2005 r. po upadłej firmie Pomorski Przemysł Mięsny „Agros – Koszalin”, od ubiegłego roku zajmuje się przetwórstwem ryb. Produkty Royal Greenland, nie tylko mrożone, trafiają od lat też na półki hipermarketów i supermarketów sieci handlowych w Polsce.

Kristian Nielsen rodzinnie związany jest z miasteczkiem Videbæk na Jutlandii. Z wykształcenia technik mleczarski. Karierę zawodową zaczynał w Kløver Mælk (późniejsza Arla Foods) od stanowiska specjalisty rozwoju produktu i pracując w kontroli jakości. Awansował na inżyniera produkcji, jako 26-latek został dyrektorem mleczarni. W Polsce mieszka od 1996 roku. Wtedy rozpoczął pracę jako dyrektor w firmie Arla Foods w fabryce w Gościnie.

3a.Wiatr_G_1.JPGGabriela Wiatr (38 lat) pełni od lutego obowiązki rzecznika prasowego marszałka województwa. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Szczecińskim (specjalizacja socjologia komunikacji i środków masowego przekazu). Karierę zawodową rozpoczynała od Książnicy Pomorskiej. Potem była dziennikarką radiową i prasową. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła w 1993 r. w jednej z pierwszych komercyjnych stacji radiowych w Szczecinie - Radiu ABC, była też korespondentką Radia WAWA, pracowała w dziennikach „Głos Szczeciński" i „Kurier Szczeciński". Angażowała się w projekty realizowane przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, m.in. w inicjatywy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi i Ukrainie, a także w projekt unijny „Sołtys w Europie”. Efektem były publikacje, których jest współautorką. Jedno z jej najświeższych dokonań to urządzona w szczecińskim Ogrodzie Różanym minionej jesieni wystawa „Ocalić od zapomnienia", poświęcona pionierom Szczecina. Od wiosny 2005 r. była rzecznikiem prasowym Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

4.Dominika_Dulat.JPGDominika Dulat (31 lat) objęła 2 stycznia stanowisko dyrektora szczecińskiego hotelu Focus . Zastąpiła na tym stanowisku Monikę Koniecką. Dominika Dulat pochodzi ze Szczecina, jest absolwentką hotelarstwa na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i podyplomowych studiów Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od początku kariery zawodowej związana z branżą hotelarską. W latach 2002-2004  była recreation managerem w The Homestead Resort w Michigan, gdzie odpowiadała m. in. za tamtejsze obiekty rekreacyjne: baseny i obiekty dla narciarzy. Pracowała też w hotelu Senator w Dźwirzynie jako specjalista ds. marketingu. Od 2005 roku związana była z siecią hoteli Qubus. Najpierw jako zastępca dyrektora hotelu w Gorzowie, potem jako dyrektor w Wałbrzychu. Następnie wróciła do Gorzowa na stanowisko dyrektora. Stamtąd trafiła do szczecińskiego Focusa.

Fot.archiwum,M.Winconek, M.Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044381