strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    

Karuzela kadrowa

Magdalena Kotnis (35 lat), doktor nauk ekonomicznych powołana została na stanowisko prezesa Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Szczecinie. Magdalena Kotnis jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Tam też oroniła pracę doktorską na temat czynników efektywności ekonomicznej szkoleń wykorzystujących techniki multimedialne. Przed objęciem stanowiska prezesa pracowała  na wydziale na stanowisku zastępcy  dyrektora ds. dydaktyki w Instytucie Informatyki w Zarządzaniu.

W jej obszarze zainteresowań jest m.in. kreowanie i organizowanie partnerstwa międzynarodowego w ramach realizacji wspólnych inicjatyw naukowych i gospodarczych.  Współuczestniczyła w realizacji międzynarodowych i międzyuczelnianych projektów szkoleniowych. W ramach współpracy zagranicznej wygłaszała wykłady gościnne oraz ucuestnivczyła w realizacji prokektów EFS w Hohschule w Wismarze, Technische Universitaet w Dreźnie i na Uniwesytecie Wileńskim.   

Roppel_Klaus.jpgW spółce Wiesenhof Polska by Drobimex (dawniej Drobimex) nowym prezesem zarządu został  Klaus Roppel (56 lat). Zastąpił kierującego nią przez ostatnie półtora roku Macieja Wolnego. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym. W branży drobiarskiej pracuje od 27 lat, w tym od 18 lat dla niemieckiej grupy PHW. Przed tą personalną zmianą Roppel był dyrektorem ds. handlu i marketingu Drobimexu, a od lipca 2005 r. jednocześnie prezesem spółki Wiesenhof Geflügel-Kontor GmbH z siedzibą w Visbek, która tak jak - szczecińska firma - należy do koncernu PHW. Karierę zaczął w 1991 r. jako menedżer. Był m.in. przedstawicielem na nowe kraje związkowe Niemiec i Berlin. Od 2000 r. odpowiadał za region Pólnoc i Wschód. Jest specjalistą koncernu ds. handlu drobiem z Europą Wschodnią.

Sierzega_Marek2.jpgDyrektorem zakładu duńskiej firmy LM GlasFiber Poland sp. z.o.o. z siedzibą w Goleniowie, która uruchomiła w marcu br.  produkcję śmigieł do turbin wiatrowych w Goleniowskim Parku Przemysłowym w Łozienicy, jest Marek Sierżęga (43 lata).  Pochodzi z Gdańska, na stałe mieszka w Gdyni. Ukończył specjalność łączność satelitarna na kierunku radioelektronika okrętowa w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Pracował w działach sprzedaży i marketingu oraz produkcji na różnych stanowiskach kierowniczych. Samodzielnie zarządzał przedsiębiorstwami ponad 10 lat, m.in. spółką Flextronics w Tczewie. Do LM trafił z firmy Wentworth Technologies, kanadyjskiego koncernu, który zajmuje się m,in, wytwarzaniem narzędzi i części do maszyn dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.  W latach 2006-2008 był dyrektorem generalnym spółki Wentworth Technologies .

Rupental_Marek.jpgDotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji nadkom. Marek Rupental (46 lat) został nowym szefem Inspekcji Transportu Drogowego w Zachodniopomorskiem. Przed powołaniem na stanowisko wojewódzkiego inspektora transportu drogowego przez wojewodę w gazetach regionalnych i lokalnych prowadził stałe rubryki poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego (m.in. w „Kurierze Szczecińskim" i w „Gazecie Wyborczej”). Wydał  kilka książek o przepisach ruchu drogowego dla kandydatów na kierowców i dla kierowców zawodowych. Z wykształcenia pedagog - absolwent Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalnie. Karierę w policji rozpoczynał w Gryfinie w referacie patrolowo-interwencyjnym, był też technikiem kryminalistyki. Pracował  w wydziale ruchu drogowego KWP najpierw jako ekspert, potem zastępca naczelnika.

(mirab)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3354790