strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2011    

Karuzela kadrowa

Geblewicz.jpgOlgierd Geblewicz (39 lat) zastąpił Władysława Husejkę na stanowisku marszałka województwa zachodniopomorskiego. Geblewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył również ekonomię w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata pracował w sektorze gospodarki komunalnej, ostatnio był prezesem zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

W latach 2006-2010 był radnym wojewódzkim, pełnił również funkcję szefa klubu PO, a następnie przewodniczącego sejmiku. W wyniku jesiennych wyborów samorządowych w ub.r. utrzymał mandat radnego. Sejmik, w którym rządzi koalicja PO-PSL, w grudniu wybrał go nowym szefem zarządem województwa.

jakubowski.jpgAndrzej Jakubowski (58 lat),  były zastępca prezydenta Koszalina został wicemarszałkiem regionu. Jakubowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie (obecnie Politechnika Koszalińska) na kierunku inżynieria materiałowa. Do swojego CV może wpisać także studia podyplomowe z rachunkowości. Jako zastępca prezydenta Koszalina odpowiadał m.in. za sferę inwestycji i rozwoju miasta oraz współpracę zagraniczną.

 

 

 

 

 

drozdz.jpgW randze wicemarszałka swoją pracę w zarządzie województwa kontynuuje Wojciech Drożdż (36 lat). Wicemarszałek jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie logistyki i integracji europejskiej. Ukończył również handel zagraniczny na Uniwersytecie Szczecińskiem, stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktoranckie z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.  Jest pracownikiem naukowym Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US. W latach 1999-2003 był pracownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. W 2007 r. został dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego. Od 2008 r. zasiada w zarządzie województwa.

W skład nowego zarządu województwa ponownie wszedł Marek Hok (58 lat). Hok Ukończył Akademię Medyczną w Szczecinie, a także studia podyplomowe „Zarządzanie Strategiczne Organizacją” w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz „Zarządzanie Zakładami Opieki Zdrowotnej” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował w Szpitalu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kołobrzegu (oddział ginekologiczno-położniczy). W latach 1998-2006 był radnym Rady Miejskiej w Kołobrzegu.
Jan Krawczuk (61 lat) reprezentuje w zarządzie województwa PSL. Jest to już jego druga kadencja. Krawczuk ukończył politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja – samorząd terytorialny) oraz studia podyplomowe „Europejska Integracja w Agrobiznesie” na Politechnice Koszalińskiej.

W przeszłości był m.in. radnym gminy Darłowo i jej wójtem. W latach 2002-2006 kierował biurem powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sławnie. W latach 2006-2010 był radnym sejmiku i wicemarszałkiem.

(MS)
Foto (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088248