strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2011    

Karuzela kadrowa

WAS.JPGDariusza Wąs (47 lat) został nowym zastępcą ds. gospodarczych prezydenta Szczecina. Zastąpił Aleksandra Buwelskiego. Wąs to były radny miasta i działacz dawnej Unii Wolności. Jest inżynierem budownictwa, absolwentem Politechniki Szczecińskiej, studiował też na Strathclyde University Glasgow oraz w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Ma też dyplom MBA. Aktualnie pisze doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Był dyrektorem zarządu firmy Medimax, prezesem Erison Consulting, członkiem zarządu Group 4 Falck, kierownikiem obsługi klientów kluczowych w Macro Cash and Carry. Od trzech lat prowadził własną firmę konsultingową. Jednocześnie był prezesem będącej w upadłości likwidacyjnej spółki „Biotrade" oraz dwóch innych szczecińskich firm Apeiron i Pralnia Centralna.

3.Danielkiewicz.JPGRobert Danielkiewicz (44 lata) od czerwca br. jest dyrektorem Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO BP w Szczecinie. Zastąpił pełniącego obowiązki dyrektora Jerzego Kepela. Robert Danielkiewicz jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracę zawodową zaczynał w Narodowym Banku Polskim od stanowiska informatyka; od połowy lat 90. pełnił funkcje kierownicze. Przez ostatnie 9 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w oddziałach Banku Zachodniego WBK SA , w tym pełnił funkcję dyrektora oddziału. W 2000 r. został odznaczony medalem "Zasłużony dla Bankowości".

 

 

 

4.Lachowicz.JPGTomasz Lachowicz (41 lat) powołany został na prezesa nowej miejskiej spółki w Szczecinie p.n. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, która ma zająć się budową i w przyszłości eksploatacją spalarni odpadów komunalnych. Absolwent prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Do kwietnia 1999 r. był dyrektorem Wydziału Rewizji i Kontroli Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Po odwołaniu z tego stanowiska wszedł do zarządu Stowarzyszenia Sportowego MKS Pogoń. Za kadencji prezydenta Mariana Jurczyka, był dyrektorem Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Przez ostatnich kilka lat szefował Miejskiemu Zakładowi Obsługi Gospodarczej szczecińskiego magistratu, któremu podlega m.in. Strefa Płatnego Parkowania. Zasiada w radzie nadzorczej Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego.

3.Jablonski.JPGWitold Jabłoński (41 lat) jest  nowym prezesem spółki Golf Amber Baltic w Kołczewie. W minionej kadencji samorządu był wicemarszałkiem województwa, a krótko przed końcem kadencji na kilka miesięcy został dyrektorem biura Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Z wykształcenia jest historykiem, ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1992-2000 pracował w Radiu AS Szczecin, którego był wicedyrektorem i redaktorem naczelnym, w latach 1994-2001 szefował działowi marketingu i reklamy w szczecińskim oddziale TVP. Później, w latach 2001-2002, był koordynatorem projektów w Agencji Reklamowej PLUS i TV Puls, a następnie przez dwa lata głównym specjalistą ds. sprzedaży w Banku Pocztowym. W swojej karierze medialnej był również redaktorem naczelnym „Dziennika Stargardzkiego" i czasopisma „Golfista".

(mit)


1.Wąs (M.Winconek)
2. Danielkiewicz (T.Tokarzewski)
3.Jabloński (M.Winconek)
4.Lachowicz (M.Winconek)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015939