strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Karuzela kadrowa

Jalosinski.jpgRada nadzorcza Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów powołała 20 października Krzysztofa Jałosińskiego (54 lata) na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki, odpowiedzialnego za strategię i rozwój. Krzysztof Jałosiński dalej będzie pełnić funkcję prezesa Zarządu Zakładów Chemicznych "Police". Rada Nadzorcza podjęła taką decyzję w związku z rozszerzeniem Grupy Kapitałowej i z koniecznością skonstruowania nowego ładu korporacyjnego spółki oraz określenia nowej struktury organizacyjnej wraz z nowymi obszarami nadzoru. Krzysztof Jałosiński funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Z.Ch. "POLICE" pełni od 1 lutego br.

Gajda_Andrzej3.jpg

Andrzej Gajda (56 lat) z początkiem października został prezesem nowej, powołanej przez radnych Szczecina, miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Wcześniej, od grudnia 2009 r. do wiosny br. był zastępcą dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, a przez ostatnie niespełna pół roku dyrektorem Miejskiej Jednostki Obsługi Gospodarczej. Z wykształcenia inżynier elektryk-automatyk. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej. Trzy kadencje w latach 1990-2002 był radnym Szczecina. Jako wiceprezydent ds. ochrony środowiska i inwestycji miejskich od czerwca 2001 r. do listopada 2002 r. odpowiadał m.in. za infrastrukturę drogową i transport miejski. Od 1992 r. do 1999 r. był zastępcą dyrektora w spółce „Delfin", a przed powołaniem na zastępcę prezydenta pracował w innej szczecińskiej firmie EPA, której był współzałożycielem. Karierę zawodową zaczynał w PŻM, z którą związany był przez 20 lat. Później został m.in. dyrektorem ds. rozwoju w spółce Jantra. Kolejny na drodze jego kariery był Terminal Promowy Świnoujście, gdzie najpierw zatrudniony był jako wiceprezes, a potem do 2009 r. jako prezes.

2mariusz majkut2.jpgMariusz Majkut (37 lat) został prezesem - dyrektorem generalnym Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. odpowiedzialnym za politykę personalną, infrastrukturę, ochronę środowiska, produkcję ciepła systemowego oraz politykę sprzedaży. Zastąpił wieloletniego szefa spółki Andrzeja Burkowskiego. Majkut kończył studia wyższe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2009 roku w SEC był wiceprezesem zarządu ds. rozwoju spółki. Karierę zawodową rozpoczął w 1999 r. jako doradca ds. rozwoju rynku w HEIN GAS Hamburger Gaswerke z Hamburga. W 2001 r. związał się z niemieckim koncernem gazowniczym E.ON Ruhrgas i pełnił funkcję członka zarządu w spółce Therminvest, zaś w latach 2002-2005 dyrektora ds. kluczowych klientów w Szczecińskiej Energetyce Cieplnej.

Golczyk.jpgJoanna Golczyk (35 lat) została dyrektorem Oddziału Regionalnego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Stanowisko objęła po Leonie Koroluku, który zarządzał stowarzyszeniem od 1975r. Z firmą związana jest od 15 lat, przez ostatnie 10 lat zatrudniona była na stanowisku zastępcy dyrektora. Od 2003r. pełni także funkcję Kanclerza w Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Studia wyższe ukończyła w 2002r. na kierunku ekonomia w Uniwersytecie Szczecińskim. Następnie w latach 2003 i 2005 ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie jakością” i Podyplomowe Studia Menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Joanna Golczyk jest także certyfikowanym przez TUV Akademie Rheinland GmbH Berlin Brandenburg pełnomocnikiem oraz audytorem jakości.

(mirwab)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044344