strona główna
  Perły Biznesu 2018: fotowoltaika z Selfy i Paweł Fornalski, prezes IAI S.A.

Znamy laureatów 15. edycji konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego organizowanego przez naszą redakcję

WIĘCEJ>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
"Świat Biznesu" nr 9-10/2011

  HOME    "Świat Biznesu" nr 9-10/2011    

Karuzela kadrowa

BartczakMaria4.JPGMaria Bartczak (50 lat) w sierpniu br. przejęła obowiązki dyrektora oddziału TVP S.A. w Szczecinie po wygaśnięciu kontraktu dotychczasowego szefa Piotra Lichoty. Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończyła studia podyplomowe: nauki polityczne i dziennikarstwo (Uniwersytet Warszawski), prawo międzynarodowe (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i zarządzanie przedsiębiorstwem (Uniwersytet Szczeciński).  W 1989 r. trafiła do redakcji „Wiadomości" Telewizji Polskiej, razem z Jarosławem Gugałą, Tomaszem Lisem i Jolantą Pieńkowską. Dwa lata później po stażu w niemieckiej stacji ZDF w Moguncji, wróciła do Szczecina i została rzecznikiem wojewody szczecińskiego. W 1999 r. wygrała konkurs na korespondenta zagranicznego TVP w Berlinie i była nim ponad siedem lat. Następnie zatrudniona została na stanowisku radcy ds. informacyjno-prasowych Ambasady RP w Berlinie Jest autorką licznych reportaży i popularnego programu „Po obu stronach Odry".

rudawski.jpgAdam Rudawski (45 lat) został nowym prezesem Polskiego Radia Szczecin. Zajął fotel po Andrzeju Skrendzie. Studia wyższe ukończył w 1992 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, zaś w 2004 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług tej uczelni uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. W latach 1992-1994 zatrudniony był na stanowisku dyrektora ds. marketingu ogólnopolskiej sieci sklepów spółki „Komfort". Od 1994 r. pracował w Polskim Radiu Szczecin S.A.: w tym, w latach 1998 - 2006 na stanowisku wiceprezesa zarządu spółki.  Od pięciu lat jest rektorem prywatnej Wyższej Szkoły Zarządzania. Był autorem programów restrukturyzacji regionalnego ośrodka publicznego radia i współautorem przyjętej w 2005 r. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji strategii państwa w dziedzinie mediów elektronicznych do 2020 roku.      

igielska.jpgBarbara Igielska (51 lat) jest dyrektorem szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - ukończyła w 1987 r. kulturoznawstwo. Od 1989 r. zatrudniona w w Biurze Wystaw Artystycznych, a następnie  - po połączeniu instytucji w 1992 r. - w Zamku Książąt Pomorskich w Dziale Wystaw Artystycznych. Do 1996 r. pracowała jako specjalista ds. wydawniczych, a następnie jako główny specjalista ds. wystawienniczych i kierownik działu, zajmującego się upowszechnianiem. Organizowała wystawy sztuki dawnej i współczesnej z kraju i zagranicy. Współpracowała przy wydaniu kilkunastu albumów, katalogów i książek.

Monika_Pyszkowska.jpgMonika Pyszkowska (37 lat) dyrektor Galerii Kaskada studiowała ekonomię we Frankfurcie nad Odrą. Po studiach pracowała m.in. w Zakładach Przemysłu Odzieżowego Dana jako specjalista ds. sprzedaży i marketingu oraz w odzieżowej sieci Adler. Od 2002 roku jest związana z firmą ECE, do której należy Kaskada. W tym czasie wprowadziła na rynek i zarządzała Galerią Krakowską, była dyrektorem Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu i centrum handlowym Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie.

 

 

Malyszko.JPGPaweł Małyszko (47 lat), od końca czerwca jest nowym prezesem Zakładu Usług Żeglugowych S.A. w Szczecinie. Zajął miejsce Marii Ślusarczyk, która szefowała firmie przez ostatnie dziesięć lat, od maja 2001 roku. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie - ukończył kierunek eksploatacja portów morskich. Po studiach dwa lata pracował w Polskiej Żegludze Morskiej jako dyspozytor w wydziale dyspozycji portowej, później trzy lata w prywatnej firmie agencyjno-spedycyjnej Wolmar. Następnie przez dziesięć lat był zatrudniony w szczecińskim biurze Morskiej Agencji Gdynia. W 2005 roku został zatrudniony w Zakładzie Usług Żeglugowych. Ostatnio, przed powołaniem na stanowisko prezesa był kierownikiem działu handlowego w ZUŻ.

Jarosaw_Tarczyski_pion.jpgJarosław Tarczyński (38 lat) od maja jest prezesem Durable sp. z o.o. i zarządza zakładem tej firmy w Przecławiu. Z firmą związany jest od 2002 roku. Pracę zaczynał jako kierownik produkcji. W 2005 roku został dyrektorem ds. produkcji. Zanim rozpoczął prace w Durable pracował w dziale eksportu w firmie Gryfskand. Jarosław Tarczyński jest Absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

 

 

 

Aneta_szadkowska.JPGAneta Szadkowska (38 lat), od początku sierpnia Dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego w Szczecinie PKO Bank Polski. Ukończyła studia na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku bankowość i finanse. W roku 2005 obroniła pracę doktorską na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu dotyczącą źródeł finansowania samorządu terytorialnego na przykładzie wybranych gmin województwa zachodniopomorskiego.

Z PKO BP związana jest od połowy roku 2000, początkowo jako  kierownik ekspozytury, a następnie dyrektor II Oddziału w Koszalinie. Od 2004 roku zarządza Centrum Korporacyjnym w Koszalinie.  Jednocześnie w okresie 2007-2008 pracuje w centrali banku przy strategii i reorganizacji Obszaru Korporacyjnego. Od lipca 2009 pełni funkcję zastępcy dyrektora Regionalnego Oddziału Korporacyjnego.

buwelski.jpgAleksander Buwelski (37 lat) od 1 lipca jest przedstawicielem regionalnym (project menedżerem) J.W. Construction Holding SA - liczącego się dewelopera na rynku mieszkaniowym, który w Szczecinie buduje biurowiec Nowa Dana. Ukończył  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego  Dwa lata pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Szczecinie, a od 2000 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie . W 2002 r. w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego Stargardu Szczecińskiego, a od 2006 r. radnego sejmiku zachodniopomorskiego. W latach 2003-2006 był prezesem koszalińskiej spółki Emka. Następnie, do grudnia 2009 r., w spółce Multi Development Poland - odpowiadał m.in. za przygotowanie otwarcia oraz zarządzanie centrum handlowym Forum Koszalin. Jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Od września 2010 r. do maja 2011 r. był zastępcą prezydenta Szczecina ds. gospodarczych.

(mir, mab, lp)

 Fot.

Maria Bartczak(M.Winconek)
Adam Rudawski(Ł.Szełemej)
Barbara Imielska (M.Winconek)
Monika Pyszkowska (archiwum)

Paweł Małyszko (M.Winconek)
Jarosław Tarczyński (M.Abkowicz)
Aneta Szadkowska(M.Abkowicz)
Aleksander Buwelski(M.Winconek)


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2809707