strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2013    

Kitesurferzy latali nad Bałtykiem

Miłośnicy pływania na desce ciągniętej przez latawiec opanowali Międzyzdroje w przedostatni wakacyjny weekend, podczas szóstej edycji Summer Kite Festival.

Tegoroczna edycja podobnie jak rok temu posiada rangę Kitesurfingowych Mistrzostw Polski w konkurencji slalom. Jak na profesjonalne zawody przystało, najlepsi zawodnicy walczyli o nagrody pieniężne. Pula nagród w slalomie wynosiła 5 tys. zł (o miejsca na podium i nagrody walczyło 29 zawodników), a we freestyle 3 tys. zł. W tej drugiej kategorii rywalizowało 28 osób, w tym ośmiu juniorów i cztery panie. Oprócz nagród pieniężnych uczestnicy Summer Kite Festival otrzymali nagrody rzeczowe.

Tegoroczny SKF był bardzo ciekawy. Warunki dopisały idealnie. Słońce i wiatr do 20 węzłów przez dwa dni zawodów. Mistrzostwa Polski w Slalomie w kategorii mężczyzn wygrał Maks Żakowski przed Błażejem Ozógiem i Maciejem Czernickim. W klasyfikacji Masters miejsca na podium zajęli Paweł Jabłoński, Karol Wiśniewski i Adrian Przechewka. Rywalizację pań wygrała Edyta Gwizdała, która wyprzedziła Elizę Eliasz i Natalię Grabowską, zaś najszybsi juniorzy to Denis Żurik, Timmy Dittrich i Wojtek Andrzejewski. Najciekawszymi i najtrudniejszymi technicznie trikami w kategorii Freestyle Open popisali się Marek Rowiński, Denis Żurik i Darek Ziomek. Kolejność wśród pań była następująca: Natalia Grabowska, Eliza Eliasz, Magda Hamann. W finale Juniorów wiatr się skończył, w związku z czym czwórka finalistów - Denis Żurik, Krzysiek Issel, Wojtek Andrzejewski i Rysiek Sikorski zajęli razem pierwsze miejsce. Kategorię Freestyle Masters wygrał Karol Wiśniewski.

Summer Kite Festival to nie tylko rywalizacja na wodzie, ale również plażowanie, muzyka klubowa, koncerty na scenie i nocne tańce w klubie Amber Baltic. W tym roku na scenie Summer Kite’owej można było zobaczyć występy takich gwiazd jak Skambomambo, Red Lips, Specyficzni oraz zespół UKEJE. W wakacyjnej atmosferze przebiegała też ceremonia rozdania nagród na scenie przed hotelem Amber Baltic. Finaliści kategorii freestyle (Marek Rowiński, Denis Żurik, Darek Ziomek, Krzysiek Issel) wskoczyli na podium w hotelowych szlafrokach. Dla równowagi Błażej Ożóg wystąpił w garniturze, odbierając nagrodę wicemistrza polski w kite slalomie.

Summer Kite Festival ma już silną markę wśród miłośników deski i latawca. Pierwsza impreza odbyła się w 2007 roku w Międzyzdrojach pod nazwą „Sea and Sky Festival”, jako pierwszy festiwal kitesurfingowy w Polsce. Jego partnerem była wówczas firma Unity Line. W 2010 roku impreza zmieniła nazwę na „Summer Kite Festival”. Od początku organizuje go szczecińska firma Event Factory.

- Tuż po tegorocznej edycji rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej VII edycji Summer Kite Festival w 2014 roku. Prowadzimy rozmowy ze sponsorami, a Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu wpisało naszą imprezę do kalendarza polskich zawodów kiteboardingowych w dyscyplinie Slalom na rok 2014 – mówi Wojciech Gągorowski, współwłaściciel Event Factory - pomysłodawca i organizator imprezy.

mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044524