strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2016

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2016    

Kolejny etap polickiej inwestycji

Grupa Azoty „Police” rozpoczyna kolejny etap realizacji inwestycji PDH, czyli budowy instalacji do produkcji propylenu metodą PDH (propane dehydrogenation). Metoda ta polega na odwodornieniu propanu z użyciem katalizatora i uzyskania w ten sposób propylenu.

Propylen, produkt, który powstanie w polickiej spółce, znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle chemicznym. Jego odbiorcami mają być zarówno firmy polskie jak i zagraniczne. Inwestycja warta ponad 1,7 mld zł wkroczyła w kolejną fazę realizacji. W czerwcu spółka celowa PDH Polska S.A. rozstrzygnęła przetarg na Inżyniera Kontraktu dla tej flagowej inwestycji Zakładów Chemicznych „Police” S.A. Została nim Firma ILF Consulting Engineers Polska. W wyniku przeprowadzonych przetargów spółka wyłoniła także wykonawców projektu wstępnego. Są to dwie włoskie spółki: Tecnimont i Technip. - Instalacja do produkcji propylenu metodą PDH to jedna z najbardziej skomplikowanych instalacji procesowych i technicznych istniejących na świecie. W związku z tym prowadzenie projektu, jego organizacja i wymogi techniczne wymagają od firm bardzo wysokich kompetencji - wyjaśnia prezes PDH Polska S.A. Roman Grzelczak. Budowa instalacji do produkcji propylenu metodą PDH jest jedną z kluczowych inwestycji Grupy Azoty „Police”. Roczna produkcja propylenu ma wynieść ok. 400 tys ton. W szczytowym momencie realizacji inwestycji na placu budowy pracować będzie ok. 1000 pracowników, a po uruchomieniu instalacji zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Pierwsza tona propylenu ma zostać wyprodukowana w drugiej połowie 2019 roku. Przypomnijmy, że Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. wchodząca w skład Grupy Azoty S.A. jest największą w regionie zachodniopomorskim spółką giełdową. Łącznie „Police” zatrudniają dziś ok. 2400 pracowników.

wab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088965