strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2012    

Krok przed konkurentami

„Świat Biznesu” rozmawia z Anetą Szadkowską, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

- Co czwarta złotówka na rynku bankowych usług korporacyjnych w Szczecinie pochodzi z waszego banku. Czy wobec silnej konkurencji, da się ten trend utrzymać?

- Wg rankingu "100 najcenniejszych firm Newsweeka" PKO Bank Polski uznano za najbardziej wartościowy krajowy bank. Liczne wyróżnienia i nagrody, jakie bank otrzymał w bieżącym roku i nie jest to jeszcze ostatnie słowo, potwierdzają silną pozycję konkurencyjną Banku na rynku. Tylko w pierwszym kwartale 2012 roku Regionalny Oddział Korporacyjny w Szczecinie udzielił nowych kredytów o łącznej wartości około 300 mln zł, zatem wydaje się być oczywistym i naturalnym trendem utrzymanie wysokiego udziału finansowania przedsiębiorstw z regionu przez nasz bank. Czujemy co prawda silną konkurencję w regionie, obserwujemy naszych kolegów z innych banków, ale staramy się być krok przed nimi.

- Jak sobie radzicie na trudnym rynku deweloperskim, na którym kryzys wciąż się pogłębia. Czy udaje się pozyskać nowych partnerów w regionie?

- PKO Bank Polski finansuje rynek deweloperski od kilkunastu lat. Znamy ten rynek, znamy firmy, które na nim działają. Ostatni kryzys, który miał miejsce w naszym kraju, uregulował ten segment gospodarki. Firmy, które go przetrwały, również nasi klienci, to zdrowe podmioty, rozsądnie planujące swoje inwestycje, a przede wszystkim prowadzące działalność bezpiecznie. PKO Bank Polski w tym trudnym czasie stara się być blisko partnerów biznesowych, w odpowiednim czasie i miejscu, zawsze gotowy do pomocy, jeśli tylko klient poczuje taką potrzebę. Obsługujemy większość firm deweloperskich z regionu zachodniopomorskiego i oceniam, że nasi klienci dobrze sobie radzą z trudnościami na rynku. Pozyskujemy również nowych partnerów.

- O ile wiem dobrze współpracujecie z firmami i instytucjami, które prowadzą poważne inwestycje w regionie. Mam tu na myśli np. miasto Szczecin czy też Zarząd Morskich Portów Szczecin –Świnoujście. Jakie nowe produkty wprowadziliście lub zamierzacie wprowadzić na rynek?

- Staramy się odpowiadać na zróżnicowane potrzeby biznesowych partnerów dostosowując produkty do ich indywidualnych oczekiwań. Obok produktów standardowych, które służą obsłudze bieżącej działalności (rachunek bieżący, płacowy, System Rachunków Kontrahenckich itp.) inne produkty, a zwłaszcza kredyty inwestycyjne są dostosowywane do harmonogramów finansowo-inwestycyjnych tych podmiotów.

- Jak zwykle zapytamy o działania na rzecz społecznego otoczenia biznesu.

- Staramy się finansować i uczestniczyć w różnego rodzaju przedsięwzięciach na rzecz społecznego otoczenia biznesu. Przykładem może być powołanie w lipcu 2010 roku fundacji, tak aby zwiększyć filantropijne zaangażowanie pracowników banku, jak i samej instytucji. Fundacja ma na celu wspieranie osób i organizacji zajmujących się dobroczynnością poprzez współfinansowanie projektów nastawionych na budowanie solidarności społecznej w wybranych obszarach programowych oraz promowanie wolontariatu pracowniczego.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Włodzimierz Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088488