strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2010    

Kuszące piękności

Za nami kolejna edycja Weekendu Mody. W sobotni wieczór, 6 marca, łowcy najnowszych trendów w świecie mody zasiedli wokół najdłuższego w Szczecinie wybiegu. Świat pięknych strojów i urodziwych kobiet gościł w hali samochodów ciężarowych kompleksu serwisowego Mercedes Mojsiuk.

Mercedesy spod igły

Gości, którzy tłumnie przybyli na Weekend Mody, przywitali Wojciech Miziewicz, dyrektor agencji reklamowej u.studio i organizator imprezy, Kazimierz Mojsiuk oraz prowadzący spotkanie Dariusz Baranik. Szybko okazało się, że wieczór ten będzie należał nie tylko do pięknych kobiet, ale także do luksusowych samochodów. Miss Polski 2009, 22-letnia Anna Jamróz, w sukni szczecińskiej projektantki Sylwii Majdan, dokonała prezentacji nowego Mercedesa Klasy E Kombi. Chwilę później swoją premierę miał inny kusiciel dróg – Mercedes Klasy E Kabriolet. Chwila napięcia, odliczanie: three, two, one i.. oczom gości objawił się niezwykły model ubrany w drapieżną czerwień lakieru. Prezentacji samochodu, jak i jego składanego dachu dokonał pyrzyczanin Maksymilian Lewandowski, Mister Polski 2009.

Norbi wyginał modelki

„Rozkołysz się” śpiewał Norbi, kiedy po wybiegu maszerowały modelki w kreacjach Studia Mody Mona. W rytm muzyki podrygiwały nie tylko panie, które stały na tyłach widowni, wyginały się także modelki. Wśród popisowych numerów Norberta Dudziuka były też „Kobiety są gorące”, ale o tym piosenkarz tego wieczora nie musiał nikogo przekonywać.

Kiedy na wybieg w bieliźnie Samanty wyszły modelki rozgrzewacz pod tytułem Norbi, nie był do niczego potrzebny. Wystarczył podkład muzyczny, a oczy panów zgodnie powędrowały... w wiadomym kierunku.

Na imprezie nie zabrakło VIP-ów. W tłumie dostrzegliśmy Aleksandra Buwelskiego, wiceprezydenta Szczecina (miasto było partnerem Weekendu Mody). Na widowni byli m.in.: Wojciech Drożdż, członek zarządu województwa, Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej, Anna Lemańczyk-Białas, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej i mecenas Włodzimierz Łyczywek.

Chińskie inspiracje

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru był jednak wybór najlepszego młodego projektanta, czyli finał konkursu Gryf Fashion Show. Jury konkursu zdecydowało, że statuetka Gryfa trafiła do Agnieszki Tokarskiej z Krakowa. Wygrała kolekcja inspirowana Dalekim Wschodem. Modelki, jak zapewniała projektantka, prezentowały jej kolekcję zaopatrzone w oryginalne chińskie parasolki. Czy wygrana otworzy parasol nad projektantką w świecie mody, czas pokaże. Jedno jest pewne laureatka zgarnęła nie tylko statuetkę, ale także 3 tys. zł od organizatorów, a dodatkowo 2 tys. zł od projektantki mody Izabeli Łapińskiej. Doświadczona projektanta, która zasiadała w jury konkursu, zaprosiła również Agnieszkę Tokarską do asystowania przy jej nowej kolekcji.

Wśród 24 dziewcząt, które wystartowały w konkursie Gryf Fashion Show Models wygrała Justyna Niegolewska ze Szczecina. Wyróżnienie zdobyła Laura Kozłowska.

Przy wyjściu z imprezy na wszystkie panie czekała niespodzianka: róża od Maksymiliana Lewandowskiego (190 cm wzrostu). After Party było w klubie Can Can i - jak zapewniała Elwira Żniniewicz z u.studio - minęło w sympatycznej atmosferze.

MASZA

Fot 1. Konkurs dla młodych projektantów Gryf Fashion Show wygrała kolekcja Agnieszki Tokarskiej inspirowana Dalekim Wschodem. Fot. Michał Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088304