strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Lektury Świata Biznesu: Szczeciński Peerel

Pomysł albumu fotograficznego, który zawiera syntetyczne spojrzenie na czasy PRL w portowym Szczecinie rodził się w kilku głowach. Pamiętam, że sporym powodzeniem cieszył się kilka lat temu na rynku wydawniczym album pn. Szczecin w rodzinnych albumach, przygotowany przez Janusza Ławrynowicza, dziennikarza „Kuriera Szczecińskiego” i wydany przez oficynę „Kurier Press”. Wybrane fotografie pochodziły ze zbiorów czytelników „Kuriera Szczecińskiego”.

Tym razem czytelnik otrzymuje album przygotowany przez zawodowego fotoreportera – Marka Czasnojcia, który był żywym świadkiem tych czasów i dokumentował okres PRL. Wiele zresztą z zamieszczonych w albumie zdjęć nigdy nie ujrzało miejsca w tamtych czasach ze względu na ograniczenia cenzury i lądowały w domowym archiwum autora.

Odbiór tego albumu będzie na pewno różnorodny. Dla najmłodszego pokolenia, które PRL zna tylko z opowiadań lub wczesnego dzieciństwa będzie to swoista lekcja historii o Szczecinie i o czasach, w których przyszło żyć ich rodzicom. Dla pokolenia, które szmat dorosłego życia spędziło w minionym ustroju będzie to też historia i to w miarę kompletna (imponuje to że Marek Czasnojć był w tak wielu miejscach). Jedni będą wspominać protesty polityczne, które wstrząsnęły naszym miastem. Inni , którzy mniej angażowali się w politykę - absurdy życia codziennego, które towarzyszyły codziennej rzeczywistości. Inni z kolei w tych fotografiach odnajdą klimaty swojej młodości.

Wydaje się, że album spełnił swoje zadanie. Wielu szczecinian znajdzie w nim coś dla siebie i umieści go w domowej biblioteczce.

(a)

Marek Czasnojć. „Szczecin w czasach PRL”. Wydawnictwo Zapol. Szczecin 2011r.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044374