strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2017

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2017    

Lokalne produkty i światowa kuchnia

Kulinarną wizytówką hotelu Novotel Szczecin Centrum jest Novo Square Lounge Bar. Piotr Sierociński, szef kuchni, opowiada o wielkiej pasji do gotowania, nowościach w gastronomii, stawaniu kucharzy naprzeciw globalnym wyzwaniom oraz docenieniu lokalnych dostawców.  

Od 12 lat pracuje pan w grupie hotelowej Orbis. Jak ocenia pan ten okres jako szef kuchni? Hotelarstwo i gastronomia są bardzo dynamicznymi branżami. Dostępność produktów z perspektywy wieloletniej bardzo uległa po- prawie. Możemy czerpać garściami z różnorodności smaków świata. Serwowane potrawy zwiększają rozwój i stanowią spełnienie marzeń nie tylko kucharzy, ale też poszerzają horyzonty smakowe gości. Trendy i ludzie zmieniają się, ale stała jest jakość i zadowolenie naszych gości.

Na kulinarnej mapie Szczecina Novo2 to nie tylko bardzo polecane śniadania i naj- nowsza propozycja dań w karcie menu. Czy może pan bardziej przybliżyć działania kre- atywne kuchni?

Wyróżniamy się jako kuchnia, która potrafi wyjść ze schematu i przygotować spersonalizowane dania na wszelkiego rodzaju wydarzenia specjalne, takie jak Live Cooking, Live Breakfast, bankiety ze specjalnym menu kuch- ni międzynarodowej w formie koktajlowej oraz imprezy okolicznościowe dopasowane do potrzeb naszych gości i kontrahentów. Mając przestrzeń z wysokiej jakości infrastrukturą na ponad 120 miejsc siedzących lub 300 bankietowych możemy poszczycić się współorganizacją imprez VIP, między innymi gali gospodarczej Perły Biznesu.  Goście hotelu i restauracji znaleźć mogą informację o Planet 21. Co to takiego? Planet 21 to program zrównoważonego rozwoju, który jest nie tylko ważny dla Grupy Orbis, ale też dla całej grupy Accor. Jego celem jest sprawienie, aby nasze hotele i restauracje były jeszcze bardziej przyjazne środowisku i lo- kalnym społecznościom.

Na czym on polega?


Oferujemy zbilansowane dania, sortujemy odpady, zmniejszyliśmy zużycie wody i energii. Hotele uczestniczą w programie „Plant for the Planet”, w trakcie którego zostało posadzonych blisko 1,8 mln drzew w Transylwanii i prawie 2000 drzew owocowych starych polskich odmian w Polsce centralnej. Kupujemy sezonowe produkty od lokalnych dostawców, skracamy łańcuch dystrybucji produktu, tym samym zmniejszamy emisję CO2 do atmosfery. Przykładowo: codziennie wydajemy około 100-150 śniadań i zawsze dbamy, aby w naszej ofercie znalazły się najświeższe produkty sezonowe. W filozofi i Planet 21 priorytetem jest również sezonowa zmiana menu.

Co poleci pan z najnowszej odsłony karty?

Faworytami moimi, ale też wielu gości, są m.in. pobudzające i orzeźwiające kubki smakowe gazpacho z bagietką korzenną i jogurtem naturalnym oraz szlachetny w smaku i pieczo- ny na pergaminie jesiotr ze świeżym szpinakiem, młodą marchwią i pesto rosso. Na uwagę zasługuje orientalny makaron ryżowy „Stir Fry” z oliwą sezamową, a także imponujący Novo2 Burger z dodatkami. Polecam do tego wyciskane soki z owoców i warzyw, wina organiczne oraz z lokalnych winiarni, rzemieślnicze i lokal- ne piwa lub wodę chmielową. Dbamy o to, żeby lista naszych dań była ciekawa i zbilansowana. Jej fundamentem jest kilkadziesiąt propozycji kuchni międzynarodowej. Ponadto mamy możliwość przygotowania ich w kilku odsłonach dietetycznych: wegańskiej, wegetariańskiej czy bezglutenowej.   

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3043913