strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2014    

Ludzie i wydarzenia ćwierćwiecza

Jan Lubiński, znany genetyk i upadek Stoczni Szczecińskiej zdobyły najwięcej głosów w plebiscycie Gazety Wyborczej na Człowieka i Wydarzenie 25-lecia.

-Nowa Polska i nasza gazeta świętują w tym roku ćwierćwiecze - wyjaśnia Paula Skalnicka – Kirpsza, redaktor naczelna szczecińskiego oddziału Gazety Wyborczej. -Uznaliśmy, że jest to doskonała okazja, by podsumować to ćwierćwiecze, gdyż nasza gazeta od początku nowej Polsce po przełomie towarzyszy.

W kategorii Człowiek 25-lecia redakcja nominowała 14 osób. Wygrał prof. Jan Lubiński, znany szczeciński naukowiec genetyk, kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i prezes firmy Read Gene SA. który uzyskał 889 głosów czytelników (16.37 proc.). Drugie miejsce zajęli Stefan Jurczyk, Piotr Kapcio i Krystian Stypuła, twórcy firmy hostingowej Home.pl – 739 głosów (13,61 proc.). Na 3 miejscu znalazła się  Anna Augustynowicz, reżyserka i dyrektorka artystyczna Teatru Współczesnego - 711 głosów (13,09 proc.).

Za Wydarzenie 25 -lecia Czytelnicy uznali upadek Stoczni Szczecińskiej 1254 (23,02 proc.) a dopiero w dalszej kolejności organizację Finału The Tall Ships Races 2007 – 1097 głosów (20,14 proc.) i wejście Polski do Unii Europejskiej – 1069 głosów (19,62 proc.). Pewnego rodzaju niespodzianką jest dopiero czwarte miejsce, które przypadło w plebiscycie powołaniu Akademii Sztuki. W tej kategorii nominowano dziesięć wydarzeń.
- Na tym nie kończymy – dodaje  Skalnicka – Kirpsza. - W maju chcemy zorganizować spotkanie, by pogratulować ludziom, którzy zdobyli aprobatę czytelników i połączyć je z debatą na temat wydarzeń 25 lecia. Plebiscyt to  jedno, ale poza tym chcemy stworzyć okazję do podyskutowania o tym ćwierćwieczu: czy jest lepiej, czy gorzej?

(wab)

Prof. Jan Lubiński zdaniem czytelników Gazety Wyborczej jest Człowiekiem 25 – lecia | Fot. MICHAŁ ABKOWICZ 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015917