strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    

Marian Preiss - artysta ze stali

Marian Preiss, znany czytelnikom Świata Biznesu m. in. jako autor statuetek Perły Biznesu przyznawanych przez nasz magazyn najlepszym firmom i menedżerom województwa, udowadnia, że ze stali można zrobić prawie wszystko.

Jednym z najnowszych, i do tego dobrze widocznych, efektów jego pracy jest oznakowanie szlaku turystycznego w Stargardzie Szczecińskim w ramach projektu o nazwie Stargard, Klejnot Pomorza na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. W mieście, przy najważniejszych zabytkowych budowlach stanęły słupki ze znakami kierunkowymi, tablice informacyjne z mapkami i informacjami w trzech językach o poszczególnych aspektach życia miasta. W wybrukowane chodniki wkomponowane zostały znaki w kształcie łuków gotyckich. Zleceniodawcą było miasto, które pozyskało na ten cel środki z Unii Europejskiej.

Ta tematyka nie była obca firmie Mariana Preissa, która zajmuje się renowacją zabytków od lat (ma na koncie m. in. remont zegara na wieży Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie). Ostatnio angażuje się np. w restaurację stargardzkiej katedry i jej otoczenia.

Talent i umiejętności artysty ze Stargardu docenia obecnie wielu posiadaczy domów, hoteli i apartamentowców w Polsce i za granicą - w tym w Niemczech i w Islandii. Marian Preiss wraz ze współpracownikami tworzy i montuje bowiem indywidualnie projektowane balustrady na schodach i balkonach. Większość  to skomplikowane, ciekawe wzory. Przeważają motywy roślinne, ale np. w kamienicach klienci chętnie zamawiają także motywy secesyjne lub wymyślone przez nich samych. Zdarzają się też klienci, którzy zamawiają zdobione, kute bramy do swoich posesji oraz ogrodzenia - również według indywidualnych projektów.

- Ostatnio robimy też sporo drobiazgów służących do wyposażenia wnętrz - oprawy luster, wieszaki i półeczki - mówi Marian Preiss. -Przychodzą do nas klienci, którzy nie chcą kupować chińszczyzny ze sklepów, a chcą mieć coś indywidualnego, oryginalnego.

Niedawno Marian Preiss rozpoczął współpracę z młodym, stargardzkim projektantem i producentem ręcznie robionych opraw okularowych . Sławomir  Nowosad i firma Mariana Preissa przygotowuje stalowe oprawy. Współpraca z młodszym o pokolenie projektantem układa się dobrze,  m. in. dlatego, że... obaj są absolwentami liceum plastycznego w  Szczecinie. A designerskie okulary ze Stargardu sprzedają się na całym świecie - od Europy Zachodniej, przez Japonię po Stany Zjednoczone.

mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3354778