strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2014    

MdM bez tajemnic

Bogata oferta nieruchomości, które spełniają warunki programu „Mieszkanie dla Młodych” (MDM), z pewnością zwróci uwagę osób, które odwiedzą wiosenną edycję Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie.

Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentuje ponad 60 firm deweloperskich, spółdzielni mieszkaniowych, banków, pośredników kredytowych i agencji nieruchomości. Osoby, które są zdecydowane na zakup pierwszego mieszkania i spełniająca warunki rządowego programu Mieszkanie dla Młodych będą mogy w czasie targów skorzystać z doradztwa finansowego oraz specjalnie przygotowanych ofert kredytowych wystawców.

- Nasi eksperci będą szczegółowo wyjaśniać założenia programu MDM oraz odpowiedzą na pojawiające się pytania – zapowiadają organizatorzy.
Program MdM polega na dofinansowaniu wkładu własnego do zakupu mieszkania (10 proc. dla rodzin bez dzieci i 15 proc. z co najmniej 1 dzieckiem). Wśród warunków, jakie trzeba spełniać, by ubiegać się o wsparcie jest m.in. wiek nabywcy – do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje metryka młodszego partnera). Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym nie może przekroczyć 75 mkw., a domu jednorodzinnego 100 mkw. Jeśli  nabywca wychowuje minimum troje dzieci metraż może wzrosnąć odpowiednio do 85 mkw. i 110 mkw. Kredyt musi być zaciągnięty w złotówkach na co najmniej 50 proc. ceny mieszkania i na co najmniej 15 lat. Cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji. W Szczecinie jest to obecnie około 4,3 tys. zł za 1 mkw.

Na uczestników 23. Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości i Inwestycji będą czekać specjalne bonifikaty i promocje przygotowane specjalnie na. Impreza odbędzie się na terenie hali MTS przy ul. Struga 6-8 w Szczecinie w terminie 8-9 marca br. Stoiska będą czynne od g. 10 do 17.Wstęp i parking są bezpłatne.

Organizatorem targów jest firma M-Expo. Impreza jest największym tego typu wydarzeniem w województwie. Jesienną edycję targów odwiedziło 3,5 tysiąca zwiedzających.

masz

Foto: Podczas Targów Nieruchomości eksperci będą szczegółowo wyjaśniać założenia programu „Mieszkanie dla Młodych” | Fot. Archiwum

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015900