strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Mercedes wagi ciężkiej

Czwartą generację actrosa, największego samochodu ciężarowego marki Mercedes-Benz, zaprezentowała firma Mojsiuk.

Spotkania dla przedstawicieli firm transportowych z naszego województwa odbyły się w Szczecinie i Koszalinie. Można było podczas nich skorzystać z jazd próbnych nowym ciągnikiem siodłowym niemieckiego producenta. Wrażenia? Auto z pozycji kierowcy przypomina osobowe mercedesy - podobne są elementy deski rozdzielczej, kierownica, a mały lewarek hamulca ręcznego przypomina lewarek zmiany biegów w „osobówce”.
Actros występuje w kilku rozmiarach kabiny (w najwyższej jest 213 cm od podłogi do sufitu) i w wielu wariantach wyposażenia. Za fotelami kierowcy może znaleźć się łóżko lub dwie piętrowe koje, lodówka i stolik. Przed fotelem pasażera można rozłożyć stolik na laptopa , który może służyć także do wygodnego zjedzenia posiłku.

Przed zakupem nowego actrosa można wybrać kolorystykę wnętrza - wpadającą w brąz lub srebrną. Ciekawostką jest kluczyk, który wygląd jak iPod - ma wyświetlacz LCD, na którym można wyświetlić m. in. dane o ciśnieniu w oponach, ilości paliwa w baku, włączyć ogrzewanie w kabinie albo zapalić światła w samochodzie, tak, aby wygodnie sprawdzić, czy działają wszystkie żarówki.

Mercedes zachęca właścicieli firm transportowych oszczędnościami wynikającymi ze spalania (według testów: 25,1-25,9 l. na 100 km) i serwisowania (przeglądy co 150 tys. km).

Nowy actros kosztuje od 75 tys. euro. W tym roku firma Mojsiuk szacuje sprzedaż samochodów ciężarowych na poziomie 240-250 sztuk. Zachodniopomorskie jest na trzecim-czwartym miejscu w Polsce pod względem liczby sprzedanych ciągników siodłowych Mercedesa w Polsce.

SG

Fot. Firma Mojsiuk zaprezentowała czwartą generację actrosa(S.Gracz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984253