strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2011    

Międzynarodowe szachy

Powszechny szacunek jakim cieszył się ceniony nieżyjący już pedagog Tadeusz Gniot – legenda szczecińskich szachów stał się powodem podjęcia przez Związek Nauczycielstwa Polskiego  inicjatywy organizacji turniejów poświęconych jego pamięci. Memoriał T. Gniota w Policach osiągnął wymiar międzynarodowy i stał się jedna z najsilniej obsadzonych profesjonalnych imprez szachowych w Polsce.

- W tym roku spodziewamy się niezwykle atrakcyjnych uczestników – zapowiada Mieczysław Manik, dyrektor turnieju. - Kilku potencjalnych faworytów potwierdziło już swój udział. Wśród nich arcymistrzowie z Ukrainy (Wadim Szyszkin, Spartak Wysoczin), Niemiec (Sergey Kalinitschev, Rene Sterne), Litwy (Widmantas Malisauskas) oraz Łotwy (Ilmars Starostits). Z zainteresowaniem będziemy śledzić postępy jednego z najbardziej utalentowanych szachistów polskich – Jacka Tomczaka, byłego mistrza świata juniorów, zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju.

Realizacja projektu wymaga wsparcia darczyńców – tłumaczy Manik. - Liczymy, iż pozyskamy ich także w Szczecinie. W zamian organizatorzy oferujemy możliwość umieszczenia reklam i znaków firmowych w informatorze turniejowym, na okolicznościowych kopertach i koszulkach, a także na sali gry oraz na klubowej stronie w internecie (www.smialy.pl).

Organizatorzy turnieju: Nauczycielski Klub Szachowy „Śmiały” wraz z Władysławem Diakunem, burmistrzem Polic i samorządem gminnym zapraszają na 26. Międzynarodowy Turniej Szachowy im. T. Gniota do Klubu Nauczyciela w Policach w dniach 5. - 13.lipca 2011r. Dla amatorów zorganizowany zostanie też turniej szachów błyskawicznych, w którym będzie można się zmierzyć z arcymistrzami.

Masław

Fot. Rok temu na 25. Turnieju w Policach: Władysław Diakun, burmistrz Polic (od lewej) wraz z Jackiem Tomczakiem kroją jubileuszowy tort. Od prawej Mieczysław Manik, dyrektor turnieju. (M.Szczepkowska)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984339