strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2014    

Mieszkania nie tylko dla młodych

Ponad 3 tys. osób zapoznało się z ofertą 70 wystawców uczestniczących w 23. Targach Nieruchomości i Inwestycji, które odbyły się 8 i 9 marca.

Na stoiskach deweloperów widoczne były reklamy mieszkań spełniających warunki dotyczące rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, który zakłada dofinansowanie wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu na pierwsze mieszkanie. Program obowiązuje od początku roku.

- Podczas targów widzimy duże zainteresowanie tym tematem. Ale klienci pytają nas o mieszkania dostępne w tym programie już od stycznia. Mamy w ofercie ok. 20 mieszkań w ramach tego programu na osiedlu Pod sześcioma lipami. Mieszkania mają od 31 do 67 m kw. powierzchni, a cena za metr kw. wynosi od 3740 do 4330 zł - mówi Marta Kmiecik z firmy Steed Developer.

- Mieszkania objęte programem MdM stanowią niewielki odsetek naszej oferty. Można je kupić  w inwestycjach przy ul. Limby/Podbórzańskiej i ul. Pelikana/Kukułeczki. Powierzchnia to 48-65 m kw. a cena - 4339,50 zł za metr kw. - wyjaśnia Beata Drzazga-Nowak, dyrektor sprzedaży w firmie Siemaszko. - Z naszych obserwacji wynika jednak, że nie jest jednak różowo jeśli chodzi o korzystanie z programu. Nasi klienci narzekają, że marże od kredytów, które trzeba zapłacić w bankach przy zakupie tych mieszkań są wyższe niż oczekiwali.

Obok deweloperów i pośredników nieruchomości, na targach zaprezentowały się banki i instytucje finansowe z ofertami kredytowymi, a także firmy oferujące usługi i doradztwo z zakresu wyposażenia i dekoracji. Odwiedzający targi mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad finansistów, prawników, architektów wnętrz, krajobrazu oraz specjalistów z dziedziny dekoracji.

Organizator, firma M-Expo zapowiada już kolejną edycję targów, która odbędzie się 11 i 12 października w Hali MTS.

SG

Z ofertą 70 wystawców zapoznało się ponad 3 tys. osób
fot. M. Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088240