strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2014

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2014    

Nalewka ze sztuki i biznesu

O tym, że sztuka to także biznes przekonuje nas Michał Janicki, aktor, przedsiębiorca i właściciel Teatru Kameralnego, pierwszego prywatnego teatru w Szczecinie. Artysta był gościem konferencji finałowej projektu „Partnerstwo Biznesu i Kultury – Business Culture Partnership (BCP)”.
Konferencja „Biznes i kultura”, która odbyła się 11 września w Akademii Sztuki w Szczecinie, zgromadziła blisko 100 uczestników. W Pałacu pod Globusem swoimi doświadczeniami na temat aliansu biznesu ze sztuką mówił m.in. Jacek Michalak, wiceprezes firmy Atlas i prezes, założonej przez grupę, galerii Atlas Sztuki. Podczas konferencji zostało także podpisane porozumienie z Akademią Sztuki. Dotyczy ono współpracy w celu rozwijania działalności komercyjnej przemysłów kreatywnych.

Projekt Partnerstwa Biznesu i Kultury potrwa do końca br. Ale już teraz możemy mówić o jego efektach. Wypracowany został m.in. model współpracy kultury i biznesu. Co więcej został on wprowadzony w życie. W siedzibie Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, która jest partnerem projektu, organizowane są wystawy obrazów.

Tego samego dnia wieczorem świat biznesu ponownie spotkał się ze światem sztuki.  Tym razem rozmowy toczyły się w ogrodach Willi Lentza przy tradycyjnej „herbatce izbowej”. W tym roku PIG zorganizował spotkanie po hasłem „Dotknij Sztuki”. Bohaterkami wieczoru były członkinie legendarnego girlsbandu ze Szczecina „Filipinki”. Panie podpisywały się fanom na książkach „Filipinki to MY”. W tym samym czasie muzyk i satyryk Andrzej Skiba przekonywał ze sceny, że Szczecin potrzebuje teatru rewiowego.

Na rozstawionych pod „gołym niebem” stołach można było znaleźć produkty regionalne. Dużą popularnością wśród uczestników zabawy cieszyła się herbata z konfiturą z wiśni oraz wiśniowa nalewka.

br

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982945