strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2016

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2016    

Nestor pokazał kunszt

W lutym zainaugurowano kolejną odsłonę Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. W Turnieju Otwarcia rozegranym w salach konferencyjnych obiektu olimpijskiego Floating Arena w Szczecinie wystartowała rekordowa ilość 56 par. Triumfował duet z Goleniowa Radosław Szopiński – Andrzej Wójcik, przed parą ze Szczecinka Anną Maduzią – Marcinem Dobrowolskim oraz zawodnikami z województwa lubuskiego Januszem Hliwą – Wojciechem Waszkowiakiem.

Cykl GPPZ 2015 obejmował 16 najważniejszych turniejów rozgrywanych na terenie naszego województwa, z których do klasyfikacji generalnej liczyło się 10 najlepszych wyników. W minionym sezonie w szranki stanęło łącznie ponad 300 brydżystów z całego regionu, a tytułu mistrza sprzed roku broni nestor szczecińskich brydżystów Julian Pisarek. - Grand Prix Pomorza Zachodniego jest naszą sztandarową imprezą cykliczną - mówi Wincenty Grela, prezes ZZBS. - Rozpoczyna ją Turniej Otwarcia, zamyka zaś, wielki finał rozgrywany niemal corocznie w restauracji Zamkowa w Zamku Książąt Pomorskich. Podsumowanie brydżowego sezonu zawsze wypada okazale. W grudniu minionego roku po raz pierwszy rywalizowano w nim indywidualnie. Najlepszym w stawce 40 finalistów okazał się Julian Pisarek. Na podium stanęli również koszalinianin Marek Wawrzyniak oraz szczecinianin Władysław Tomasiak. W ścisłym finale uczestniczyło 20 najlepszych par województwa. - Dla wielu z nich sam udział w tych zawodach był nie lada nobilitacją – dodał Jerzy Świderski, sędzia zawodów. Kolejna impreza z cyklu Grand Prix Pomorza Zachodniego 2016 zaplanowana jest w Łobzie na 12 marca.

ps 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984245