strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2013    

Nobliści z Pomorza Zachodniego

9 czerwca podczas uroczystej gali na Wydziale Matematyczno- Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego wręczone zostały po raz 13 „Zachodniopomorskie Noble”. Celem przedsięwzięcia jest promocja najwybitniejszych osiągnięć nauki naszego województwa.

- Życzę laureatom, by dzięki waszej pracy nasz region stał się jasnym punktem nie tylko na mapie naukowej, ale również mapie wdrożeniowej kraju– gratulował laureatom Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa. - Jestem przekonany o tym, że w przyszłym Programie Operacyjnym znajdą się środki do tego, aby promować i wdrażać najlepsze osiągnięcia nauki Pomorza Zachodniego w ramach naszych specjalizacji regionalnych – mówił.

Konkurs Naukowy „Zachodniopomorskie Noble” jest corocznym przedsięwzięciem organizowanym przez Zachodniopomorski Klub Liderów Nauki. Corocznie także fundowane są nagrody Marszałka Województwa dla laureatów konkursu. Nagrody przyznawane są w poszczególnych dziedzinach nauki.
Przedstawiamy poniżej laureatów Zachodniopomorskich Nobli za rok 2012.
W dziedzinie nauk humanistycznych kapituła przyznała nagrodę dla zespołu z Uniwersytetu Szczecińskiego w składzie:  dr Dariusz Chojecki, prof. Edward Włodarczyk, dr Paweł Terefenko i mgr Andrzej Giza za opublikowanie topodemograficznego atlasu gmin i obszarów dworskich Pomorza Zachodniego w 1871 roku.

W dziedzinie nauk podstawowych wyróżniony został prof. Jerzy Ciosłowski z Uniwersytetu Szczecińskiego za prace obliczeniowe opisujące układy wieloelektrodowe atomów i cząstek.

W dziedzinie nauk technicznych Nobla otrzymał prof. Jacek Przepiórski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego za badania nad nanoporowatymi sorbentami do oczyszczania środowiska.

W dziedzinie nauk rolniczych laureatem został dr inż. Karol Fijałkowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego za badania mikrobiologiczne i molekularne poszerzające wiedzę na temat mechanizmów interakcji bakterii i układu immunologicznego zwierząt.

W dziedzinie nauk medycznych kapituła wyróżniła prof. Barbarę Dołęgowską z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie za cykl badań molekularnych m.in. nad układami oraz tkanka tłuszczową w organizmach ludzkich.

(w)

Fot. Laureaci Zachodniopomorskich Nobli 2012 (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3041316