strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2015    

Nowa fabryka na Ostrowie Brdowskim

Budowa zakładu Bilfinger Mars Offshore jest zakończona w 70 proc. Pierwsze próby produkcyjne mają rozpocząć się na początku czerwca.

Inwestycja powstaje na terenie wyspy Ostrów Brdowski w północnej części Szczecina, o powierzchni około 20 ha, objętych statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to zakład wielkogabarytowych konstrukcji stalowych - pierwsza w Europie fabryka, w której fundamenty do morskich elektrowni wiatrowych będą budowane seryjnie. W połowie maja zakończona została budowa głównej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 30 tys. mkw. Będzie ona oddana do użytku już w lipcu, cała fabryka zaś będzie gotowa pod koniec grudnia tego roku. Aktualne prace koncentrują się na wyposażaniu hal - trwa montaż specjalistycznych maszyn i instalacji. Jedna z innowacyjnych technologii oparta będzie o cyfrowy robot spawalniczy, za pomocą którego będą wykonywane precyzyjne spawy w czasie dziesięciokrotnie krótszym niż w przypadku spawania ręcznego. Rocznie zakład będzie przerabiał około 120 tys. ton stali – produkowanych będzie do 60 fundamentów morskich wież wiatrowych. Odbiorcami produkowanych elementów będą m.in. kontrahenci z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wartość tego przedsięwzięcia wynosi ponad pół miliarda złotych, z czego 123 mln zł pochodzi z dotacji (w większości unijnej). Docelowo pracę w fabryce Bilfinger Mars Off shore znajdzie około 500 osób.

AK 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3041352