strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2016    

Nowe centrum logistyczne w porcie

Nowoczesny kompleks magazynowy zbuduje na terenie portu Szczecin Waimea Holding S.A. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał br. 

Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin powstanie na działce o powierzchni 9,5 ha i zlokalizowany będzie pomiędzy ulicami Hryniewieckiego i Kujota. Oferować będzie 45 tys. mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie. W jego skład wejdą obiekty zaprojektowane zgodnie z wymaganiami nowoczesnej gospodarki magazynowej i logistycznej. Kompleks będzie składał się z trzech hal przeznaczonych do prowadzenia aktywności gospodarczej, a ze względu na położenie - związanej z obsługą portów morskich, składów, firm logistycznych i transportowych. Atrakcyjność przyszłego centrum logistycznego to przede wszystkim specyficzna lokalizacja na terenie portu morskiego, który generuje duże strumienie ładunków pochodzących z transportu morskiego. Dodatkowym walorem jest bezpośrednie sąsiedztwo z obszarem obsługi ładunków drobnicowych, w tym przede wszystkim kontenerów. Dla działalności przyszłego centrum logistycznego atutem jest także dogodne skomunikowanie z zapleczem transportem drogowym i kolejowym, a także - co wyróżnia port w Szczecinie od innych portów – także z dostępem do systemu wodnych szlaków zachodniej Europy. Ma to szczególne znaczenie dla obsługi rynku niemieckiego – transport barkowy dociera bezpośrednio do wielu znaczących centrów gospodarczych regionu Berlina i Brandenburgii. Infrastruktura przeznaczona pod przyszłe centrum logistyczne przygotowana została już kilka lat temu przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Odpowiednio wówczas uzdatniono i przygotowano do budowy teren z drogą dojazdową, siecią dróg wewnętrznych, linią kolejową z grupą torów bocznicowych, z dostępem do energii elektrycznej, wody, kanalizacji i telekomunikacji. Dzięki temu dzierżawca terenu po zakończeniu swojego zakresu inwestycji, tj. budowy obiektów, zaoferuje powierzchnie z możliwością adaptacji na potrzeby magazynowania, lekkiej produkcji oraz powierzchnie biurowe.

red

fot. ZMPSiŚ

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982962