strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2015    

Nowe hale w parku przy Kniewskiej

Prezes zarządu North-West Logistic Park przecina wstęgę i zapowiada kolejne inwestycje.  NWLP to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A, usytuowany w Dąbiu, przy wyjeździe z miasta na autostradę A6.

Na 14-hektarowej działce powstały cztery hale o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. W oddanej ponad rok temu do użytku hali A (6 850 mkw.) oraz hali B (13 380 mkw.) działalność prowadzą: Rohlig Suus Logistic, My Trendy Phone, InCom Polska, Żabka Polska oraz KK Wind Solutions. W ramach drugiego etapu została oddana do użytkowania najemcom hala D o powierzchni 14 tys. mkw. oraz największa hala C o powierzchni 28 tys. mkw. W nowych halach działalność produkcyjną rozpoczęły firmy IQ Metal Polska, KK Wind Solutions oraz Cubic. Wśród najemców znajdują się już także PartyDeco oraz HTM.

Docelowo na terenie wszystkich hal zatrudnienie znajdzie ponad 1,5 tys. osób. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest Sp. z o. o.

- W związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami najmu planujemy dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw., której budowa rozpocznie się wczesną jesienią, a oddanie do użytkowania nastąpi wiosną 2016 roku. W planach mamy budowę kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie 7 hal zajmie powierzchnię 77 tys. metrów kwadratowych na 18 hektarach gruntu - zapowiada Andrzej Rosiński, prezes zarządu North- -West Logistic Park w Szczecinie, która wchodzi w skład grupy Waimea.

mab 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088422