strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2014

  HOME    Świat Biznesu 12/2014    

Nowoczesne technologie w Stargardzie

Pod koniec tego roku zakończy się budowa hali. Latem fabrykę belgijskiej firmy opuszczą pierwsze elementy i płyty stalowe.

Hala produkcyjna firmy Van Heyghen Staal o powierzchni 11 tys. metrów kwadratowych powstaje na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego. Budowa ruszyła w grudniu ubiegłego roku, jednak na realizację inwestycji przyszło nam czekać pięć lat, od czerwca 2009 roku, kiedy to belgijska firma nabyła działkę pod nowy zakład. Inwestycję opóźnił kryzys ekonomiczny.
Teraz wygląda na to, że nic nie stanie na przeszkodzie jej realizacji. - Budowa zostanie zakończona pod koniec roku, zaś latem 2015 rozpoczniemy produkcję – wyjaśnia Lisa Pectoor z firmy Van Heyghen Staal. – Zakład będzie się zajmował obróbką stali i produkcją płyt stalowych w różnych rozmiarach i grubościach. Wartość inwestycji to ok. 70 milionów złotych. Oprócz hali, w której na początku powstaną dwie linie produkcyjne, stanie tam również budynek biurowy. Hala ma być wyposażona w dwa dźwigi do przenoszenia stali i gotowych elementów.

Inwestor otrzymał prawie 32 mln zł wsparcia z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na przystosowanie zakładu do świadczenia usług polegających na kształtowaniu stali gatunkowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Van Heyghen stosować będzie m.in. takie technologie jak precyzyjne tłoczenie i gięcie na zimno oraz laserowe cięcie stali.

W pierwszym etapie zatrudnienie w zakładzie może znaleźć nawet 70 osób. - Będziemy rozwijać się stopniowo, a zatrudnienie będzie wzrastać razem z nami – tłumaczy Lisa Pectoor. – Docelowo chcemy zatrudniać około 100 osób. Jak wyjaśnia przedstawicielka Van Heyghen, firma wybrała Stargard ze względu na doskonałą lokalizację i logistykę, bliskość rynków zbytu i klientów, a także piękne okolice i proinwestycyjny klimat miasta. Belgowie są także zachwyceni dużym zainteresowaniem pracą w zakładzie ze strony wykwalifikowanych pracowników oraz sąsiedztwem uczelni wyższych.

ŁP

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088272